Facebook na masivní integraci služeb nezapomněl. Stále chce spojit Messenger a WhatsApp

whatsapp logo

Od koupě WhatsAppu a Instagramu se čile spekuluje, že Facebook své platformy integruje do jedné superaplikace. Prozatím se k tomu neodhodlal, především kvůli odporu uživatelů a složité technické stránce věci. Facebooku se částečně podařilo sjednotit chat v rámci Messengeru a Instagramu, nicméně WhatsApp je trochu tvrdší oříšek.

Počáteční potíže při integraci rozhodně neznamenají pro Facebook zpátečku, ba právě naopak. Server WABetaInfo přišel s informací, že leaker Alessandro Paluzzi objevil v Messengeru ukrytý chat z WhatsAppu. Vlákno konverzace na Messengeru zvládl Paluzzi vynutit tak, aby bylo rozeznáno jakožto konverzace odehrávající se na WhatsAppu.

whatsapp messenger paluzzi
Screenshot WhatsAppové konverzace v Messengeru (zdroj: Alessandro Paluzzi)

Nepřehlédněte – Peklo zamrzlo: záloha zpráv z WhatsAppu půjde sdílet mezi operačními systémy

Bohužel nezkoušel skrze aplikaci poslat zprávu, což by pravděpodobně skončilo neúspěchem. Paluzzi tvrdí, že ačkoli Facebook se sjednocením svých platforem stále experimentuje, má se jednat o čistě dobrovolnou funkci.

Uvítali byste sjednocení Messengeru a WhatsAppu? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku