A je to tu. Messenger a Instagram vzájemně propojují svoje kecálky

facebook instagram

Dlouho očekáváné propojení komunikačních protokolů aplikací Messenger a Instagram je konečně tady. Společnost Facebook, která obě aplikace provozuje, oficiálně oznámila zahájení sjednocení Messengeru se službou Instagram DM. Díky tomuto kroku budou moci uživatelé Messengeru komunikovat s uživateli Instagramu a naopak, v telefonu postačí mít nainstalovanou pouze jednu z obou aplikací.

Z Messengeru na Instagram a opačně

Komunikace nemusí být striktně textová, tento univerzální chat poběží na základech Messengeru. Podporováno tak bude posílání samolepek, emoji, videí na Facebooku nebo IGTV, podbarvování jednotlivých konverzací, apod. V rámci konverzací bude možné na jednotlivé zprávy odpovídat, popř. je přeposílat dál. Pokud máte ve smartphonu nainstalované obě aplikace, budete si moci vybrat, která z nich bude pro přijímání zpráv a hovorů výchozí.

Sloučení komunikačních protokolů Facebooku a Instagramu bude probíhat postupně, někteří tak budou muset na tuto novinku ještě nějakou chvíli počkat. Facebook se netají tím, že by provést propojení i s aplikací WhatsApp, u ní ale bojuje s end-to-end šifrováním zpráv, o které nechtějí zakladatelé WhatsAppu přijít.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku