Domů » Bleskovky » A je to tu. Messenger a Instagram vzájemně propojují svoje kecálky

A je to tu. Messenger a Instagram vzájemně propojují svoje kecálky

Dlouho očekáváné propojení komunikačních protokolů aplikací Messenger a Instagram je konečně tady. Společnost Facebook, která obě aplikace provozuje, oficiálně oznámila zahájení sjednocení Messengeru se službou Instagram DM. Díky tomuto kroku budou moci uživatelé Messengeru komunikovat s uživateli Instagramu a naopak, v telefonu postačí mít nainstalovanou pouze jednu z obou aplikací.

Z Messengeru na Instagram a opačně

Komunikace nemusí být striktně textová, tento univerzální chat poběží na základech Messengeru. Podporováno tak bude posílání samolepek, emoji, videí na Facebooku nebo IGTV, podbarvování jednotlivých konverzací, apod. V rámci konverzací bude možné na jednotlivé zprávy odpovídat, popř. je přeposílat dál. Pokud máte ve smartphonu nainstalované obě aplikace, budete si moci vybrat, která z nich bude pro přijímání zpráv a hovorů výchozí.

facebook instagram

Sloučení komunikačních protokolů Facebooku a Instagramu bude probíhat postupně, někteří tak budou muset na tuto novinku ještě nějakou chvíli počkat. Facebook se netají tím, že by provést propojení i s aplikací WhatsApp, u ní ale bojuje s end-to-end šifrováním zpráv, o které nechtějí zakladatelé WhatsAppu přijít.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. hmm nevím úplně jeestli je to dobrý krok. já bych to spíš nechal oddělené.

    • Souhlas, pro obyč smrtelníka to může být fajn. Ikdyž i já třeba mám 2 druhy konverzací raději. Pro content tvůrce to bude peklo. když jim bude každý psát na messengeru. stačí teď že si zamykají DM ti větší. Kord u holek to bude peklo :D GJ FB integruj instagram rovnou do FB 2 apky jsou zbytečné :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).