Domů » Bleskovky » Facebook začíná integrovat WhatsApp do své aplikace pro Android. Využijete jeho novou funkci?

Facebook začíná integrovat WhatsApp do své aplikace pro Android. Využijete jeho novou funkci?

Minulý rok Facebook koupil internetového kecálka WhatsApp za 22 miliard dolarů a ihned se vyrojily otázky, jak jej Mark Zuckerberg začlení do své sociální sítě. Dohoda o nezávislosti WhatsAppu, kterou společnosti uzavřely, jen vyvolala další otazníky.

Nyní se zdá, že by integrace kecálka do sociální sítě mohla nabrat konkrétnějších tvarů. Facebook totiž do své mobilní aplikace pro Android, vedle možností To se mi líbí, Komentovat a Sdílet, přidal i možnost odeslání statusu v podobě zprávy přímo na WhatApp. Prozatím je tato funkce zpřístupněna pouze beta testerům facebookové aplikace ve verzi 31.0.0.7.13.

 

Pokud se tento krok osvědčí, dá se očekávat, že bude tato možnost brzy dostupná i běžným uživatelům. Otázkou je, co si Facebook od integrace slibuje. Mnozí uživatelé prý kontrolují zprávy v aplikacích jako je WhatsApp nebo Viber častěji, než notifikace ze sociálních sítí. Je tedy možné, že strategií Facebooku je přesměrovat více uživatelů do své aplikace, kde jim může zobrazit více reklamy.

Další spekulace hovoří o tom, že Facebook má zájem využít do kecálka nedávno přidané internetové hovory. Do budoucna by se tedy propojení obou aplikací mohlo ještě více prohloubit a například umožnit uživatelům posílat si zprávy z jedné aplikace do druhé. Na to, co Facebook opravdu chystá, si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

A jak se na tuto funkci díváte vy? Přijde vám užitečná? Využili byste potenciál obou aplikací jinak?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. já furt nechápu kam odkup WA Facebookem směřuje… aby zabily jednu obří platformu na úkor druhé se mi nějak nezdá…

  2. Krykr (neregistrovaný)

    Já jen doufám, že FB nezničí WhatsApp. Například na WP funguje WA velmi obstojně na rozdíl od FB Messengeru a jsou lidi, co mají WhatsApp, ale FB nechtějí, takže přílišné sbližování by mohlo být na škodu.

  3. Max (neregistrovaný)

    Jasně, že chtějí ty služby prolinkovat. Více verifikovaných uživatelů, více informací. Způsob monetizace se jistě najde. No, bye FB, bye WhatsApp. BBM to jistí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).