Cena:

Dosud nepředstavené BlackBerry pózuje před fotoaparátem

BlackBerry na veletrhu MWC představilo smartphone KEYone z dílen čínské společnosti TCL (více informací). Její ředitel následně v rozhovoru pro server CNet prozradil, že na letošním programu jsou ještě dva smartphony s logem ostružiny, s největší pravděpodobností však mluvil pouze o telefonech, které vyrobí právě TCL. Tato společnost ale není jediným exkluzivním výrobcem telefonů nesoucích kanadskou značku.

aurora

 

BlackBerry si například loni v září pláclo s indonéským subjektem BB Merah Putih (více informací), z jehož dílen má pocházet zařízení na renderu výše a fotografiích níže. Jedná se o zatím nepředstavený smartphone BlackBerry s kódovým označením BBC100-1 a jménem Aurora. Podle informací serveru CrackBerry se má jednat o telefon nižší střední třídy s 5,5″ HD displeje, čipsetem Qualcomm Snapdragon 425, 4 GB RAM a 32GB úložištěm. Telefon má dále mít akumulátor s kapacitou 3 000 mAh a podporu dual SIM.

bb_cb_merah_putih

Asi nemůžeme očekávat, že se tento telefon oficiálně dostane za hranice Indonésie, kde již prošel certifikací. Můžeme se však dočkat dalších partnerství společnosti BlackBerry a firem, které budou na základě licence vyrábět telefony s logem této legendární značky. Tím největším partnerem ale prozatím stále zůstává společnost TCL.Nepřehlédněte

BlackBerry svěřuje svůj život do rukou společnosti TCL

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.