Dosud nepředstavené BlackBerry pózuje před fotoaparátem

BlackBerry na veletrhu MWC představilo smartphone KEYone z dílen čínské společnosti TCL (více informací). Její ředitel následně v rozhovoru pro server CNet prozradil, že na letošním programu jsou ještě dva smartphony s logem ostružiny, s největší pravděpodobností však mluvil pouze o telefonech, které vyrobí právě TCL. Tato společnost ale není jediným exkluzivním výrobcem telefonů nesoucích kanadskou značku.

aurora

 

BlackBerry si například loni v září pláclo s indonéským subjektem BB Merah Putih (více informací), z jehož dílen má pocházet zařízení na renderu výše a fotografiích níže. Jedná se o zatím nepředstavený smartphone BlackBerry s kódovým označením BBC100-1 a jménem Aurora. Podle informací serveru CrackBerry se má jednat o telefon nižší střední třídy s 5,5″ HD displeje, čipsetem Qualcomm Snapdragon 425, 4 GB RAM a 32GB úložištěm. Telefon má dále mít akumulátor s kapacitou 3 000 mAh a podporu dual SIM.

Asi nemůžeme očekávat, že se tento telefon oficiálně dostane za hranice Indonésie, kde již prošel certifikací. Můžeme se však dočkat dalších partnerství společnosti BlackBerry a firem, které budou na základě licence vyrábět telefony s logem této legendární značky. Tím největším partnerem ale prozatím stále zůstává společnost TCL.Nepřehlédněte

BlackBerry svěřuje svůj život do rukou společnosti TCL

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku