Domů » Bleskovky » BlackBerry oficiálně končí jako výrobce smartphonů

BlackBerry oficiálně končí jako výrobce smartphonů

Společnost BlackBerry dnes zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí letošního roku, které jednoznačně odrážejí přerod firmy na čistě softwarovou společnost – příjmy ze softwaru činily 156 milionů dolarů (celkové tržby byly 352 milionů dolarů), což je oproti stejnému období v loňském roce více než dvojnásobek. Díky tomuto výsledku společnost vykázala nejvyšší hrubou marži v dějinách společnosti, avšak musela rovněž přijít s očekávaným oznámením – nadobro končí s vývojem a výrobou smartphonů.

Není se čemu divit, divize Mobility Solutions skončila ve ztrátě 8 milionů dolarů a CEO BlackBerry John Chen již před rokem nastínil, že pokud letos nedokáže na výrobě smartphonů vydělávat, tak se jich vzdá. Poslední smartphone DTEK50 již vyrobila společnost TCL a stejně tomu tak bude i u chystaného modelu DTEK60 (více informací). O telefony BlackBerry bychom však přijít neměli, kanadská společnost hodlá vývoj a výrobu outsourcovat i nadále, z vlastní dílny však již žádné zařízení očekávat nemáme.

neon

BlackBerry také aktuálně domlouvá spolupráci s dalšími partnery, kteří se budou snažit slavnou značku ve světě smartphonů udržet. V Indonésii se např. bude o výrobu, distribuci a propagaci zařízení se softwarem BlackBerry starat subjekt BB Merah Putih, který s BlackBerry uzavřel licenční smlouvu. Dá se předpokládat, že podobných licenčních dohod uvidíme v budoucnu více. Pochopitelně všechny budoucí smartphony vybavené softwarem BlackBerry bude pohánět operační systém Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments