Domů » Bleskovky » BlackBerry DTEK60: Kompletní odhalení těsně před oficiální premiérou

BlackBerry DTEK60: Kompletní odhalení těsně před oficiální premiérou

Společnost BlackBerry již zřejmě brzy představí svůj druhý smartphone řady DTEK, který půjde na trh jako BlackBerry DTEK60. Bude se jednat o přebrandovaný dnes představený smartphone TCL 950, design vychází z modelu Alcatel Idol 4s (recenze).

bb

Opět dostaneme do ruky smartphone, jehož čelní strana je v obou osách symetrická se stereoreproduktory nad a pod 5,5″ Quad HD displejem. Rozměry telefonu zůstávají 153,9 × 75,4 × 7 mm a hmotnost 165 gramů. BlackBerry zřejmě nahradí lesklá skleněná záda matným plastem, což by mělo přispět k eliminaci ulpívání otisků prstů. Další designové rozdíly oproti původnímu Alcatelu ale zřejmě nenajdeme.

Měnit se ale bude uvnitř – čipset Qualcomm Snapdragon 652 nahradí výkonnější Snapdragon 820, který doprovodí 4 GB operační paměti. Pro potřeby uživatele bude sloužit 32GB úložiště, případně slot na paměťovou kartu. O pořizování fotografií se postará 21Mpx fotoaparát na zadní straně (4K video ve 30fps, fázové ostření, duální LED), případně 8Mpx selfie kamerka.

DTEK60 bude vyčerpávat akumulátor o kapacitě 3 000 mAh, o jehož nabíjení se postará USB-C konektor a technologie Qualcomm QuickCharge 3.0. Operačním systémem je Android 6.0 zabezpečený hardwarovou čtečkou otisků prstů a softwarem DTEK.

Nezbývá než počkat na oficiální odhalení – DTEK60 již prošel certifikací FCC, jeho kompletní specifikace se na chvíli objevila na oficiálním webu výrobce a stejný telefon byl dnes představen jako TCL 950. Vzhledem ke zkušenostem z představení předchozích modelů se nedá očekávat tisková konference, telefon bude patrně v tichosti vystaven na stránkách a e-shopu kanadského výrobce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Cena bude 25k :D

 2. Pěkné zařízení s konečně dobrým HW. Jen jsem očekával zařízení s HW klávesnicí, ale toho se už asi nedočkám.

  Pokud cenu nasadí do cca 16 – 17K ( spíš k 16K ), mají myslím dobrý základ pro urvání nějakých procent z trhu.

 3. Stas (neregistrovaný)

  A je to tu, další přírustek do řady podobných Androidů :)

 4. kronos (neregistrovaný)

  Bomba presli na Android a uz potrebuju super procesor a asi tak 50 jadier s kopec RAM aby to vobec rozbehali :-) sa tesim ked im to jeb… jak SG Note 7 :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).