Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » BlackBerry svěřuje svůj život do rukou společnosti TCL

BlackBerry svěřuje svůj život do rukou společnosti TCL

Společnost BlackBerry v září oznámila, že nadobro končí s výrobou hardwaru a jeho příslušenství, a že bude jejich produkci outsourcovat. Tato novinka nebyla žádným překvapením, poslední smartphony DTEK50 a DTEK60 vyrobila pro BlackBerry čínská společnost TCL, která stojí i za produkcí telefonů značky Alcatel. BlackBerry nyní potvrdilo, že si vybralo firmu TCL jako svého dvorního výrobce zařízení.

Blackberry reports huge Q3 loss

Obě společnosti totiž včera oznámily uzavření dlouhodobé licenční smlouvy, podle níž se bude BlackBerry v budoucnu starat o vývoj bezpečnostního softwaru a dalších aplikací, zatímco TCL bude navrhovat, vyrábět a distribuovat samotná zařízení. Licenční smlouva má platit globálně, stejně tak mají být celosvětově dostupné veškeré příští telefony s logem BlackBerry. Podle nejnovějších spekulací by příštím smartphonem od dvojice BlackBerry / TCL měl být model Mercury s hardwarovou klávesnicí pod displejem.

BlackBerry Mercury na první fotografii: těšíme se na hardwarovou klávesnici

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments