Domů » Bleskovky » Desetinásobný zoom v akci: podívejte se na snímky z Huawei P30 Pro a Oppo Reno

Desetinásobný zoom v akci: podívejte se na snímky z Huawei P30 Pro a Oppo Reno

Už zanedlouho budou představeny smartphony Huawei P30 Pro a Oppo Reno, které budou mít kromě čínského původu i dalšího společného jmenovatele – fotoaparát schopný 10násobného přiblížení. Obě společnosti vsadí na vlastní technologie, které však mají stejný základ; v obou případech bude „zoom“ zajišťovat soustava čoček umístěných v podélné ose telefonu, světlo se dovnitř bude lámat skrze zrcátko pod vnější čočkou.

Jak budou vypadat tolikrát přiblížené snímky z těchto kamer, ukázali oba výrobci na sociálních sítích.


Huawei P30 Pro

Společnost Huawei vzala svůj fotomobil na koncert britské kapely Blue v Kuala Lumpur a demonstrovala na něm schopnosti přiblížení ve dvou režimech – blízký snímek a super blízký snímek. První režim má patrně na svědomí optika, druhý už bude kombinací digitálního výřezu se zapojením umělé inteligence.

Zatímco první stupeň přiblížení vypadá velmi dobře, maximálně přiblížené snímky už trpí šumem a neostrostí. I tak se jedná o působivý výkon, musíme totiž vzít v potaz, že Huawei nemělo zrovna ideální fotografické podmínky, členové kapely byly neustále v pohybu a osvětlení v hale rozhodně nelze považovat za ideální. Přibližovací periskopické kamerky totiž budou mít výrazně horší světelnost než běžné objektivy. My jen doufáme, že nás Huawei nebalamutí fotografiemi z tradičních fotoaparátů, jako v oficiálních upoutávkách.

Hardwarové parametry Huawei P30 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158 x 73,4 x 8,41 mm, Hmotnost: 192 gramů
Procesor: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,47", Full HD+, 1080 x 2340 px
Fotoaparát: 40 + 20 + 8 Mpx + TOF 3D, f/1.6, Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Oppo Reno

Zatímco u Huawei bude zřejmě 10násobného přiblížení dosaženo kombinací optiky a softwaru, fotomodul od Oppo demonstrovaný na veletrhu MWC v Barceloně by měl všechno zvládnout opticky. Čínská firma vzala svůj smartphone z nové řady Reno do čínského světa miniatur, a pořídila následující snímky známých světových pamětihodností.

Snímky vypadají ještě působivěji než v případě Huawei, ve prospěch telefonu od Oppo hovoří lepší světelné podmínky a statické objekty. I tady však můžeme jen doufat, že nás Oppo neobelhává fotografiemi z jiného zařízení, pravdu prozradí až reálná zkušenost. Oppo Reno bude představen 10. dubna.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dragereker
Anonym
Dragereker

Ja som rád že firmy ako Huawei a Oppo sa fakt snažia priniesť každý rok niečo zaujímavé do smartfónov čo tu ešte nebolo alebo priniesť viac funkcií a vlastností naraz v jednom smartfóne… Pri ostatných firmách ako Samsung alebo Apple mám pocit že pridajú do svojich vlajkových lodí pár vecí, sem tam niečo pomenia a vydajú to ako ďalší model ktorý sa od toho predchádzajúceho málo odlišuje… Na druhej strane napchať veľa funkcií a technológií do jednej vlajkovel lode sa nemusí veľmi vyplatiť, keďže viac vecí nemusí správne fungovať (napr. v prípade Huaweiu), ale snaha sa cení :) .

Pišta Hufnágl
Uživatel
Pišta Hufnágl

Je mi divné, že to někoho napadlo až teď, jít na to přes optický hranol. Přitom se to nabízelo samo…

Martin123
Uživatel
Martin123

Huawei zase ztrácí na kvalitě, Oppo má to daleko lepší.

xzeit
Uživatel
xzeit

Na kvalitě čeho? ?