Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Desetinásobný zoom v akci: podívejte se na snímky z Huawei P30 Pro a Oppo Reno

Desetinásobný zoom v akci: podívejte se na snímky z Huawei P30 Pro a Oppo Reno

Už zanedlouho budou představeny smartphony Huawei P30 Pro a Oppo Reno, které budou mít kromě čínského původu i dalšího společného jmenovatele – fotoaparát schopný 10násobného přiblížení. Obě společnosti vsadí na vlastní technologie, které však mají stejný základ; v obou případech bude „zoom“ zajišťovat soustava čoček umístěných v podélné ose telefonu, světlo se dovnitř bude lámat skrze zrcátko pod vnější čočkou.

Jak budou vypadat tolikrát přiblížené snímky z těchto kamer, ukázali oba výrobci na sociálních sítích.

Huawei P30 Pro

Společnost Huawei vzala svůj fotomobil na koncert britské kapely Blue v Kuala Lumpur a demonstrovala na něm schopnosti přiblížení ve dvou režimech – blízký snímek a super blízký snímek. První režim má patrně na svědomí optika, druhý už bude kombinací digitálního výřezu se zapojením umělé inteligence.

Zatímco první stupeň přiblížení vypadá velmi dobře, maximálně přiblížené snímky už trpí šumem a neostrostí. I tak se jedná o působivý výkon, musíme totiž vzít v potaz, že Huawei nemělo zrovna ideální fotografické podmínky, členové kapely byly neustále v pohybu a osvětlení v hale rozhodně nelze považovat za ideální. Přibližovací periskopické kamerky totiž budou mít výrazně horší světelnost než běžné objektivy. My jen doufáme, že nás Huawei nebalamutí fotografiemi z tradičních fotoaparátů, jako v oficiálních upoutávkách.

Hardwarové parametry Huawei P30 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158 x 73,4 x 8,41 mm, Hmotnost: 192 gramů
Procesor: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,47", Full HD+, 1080 x 2340 px
Fotoaparát: 40 + 20 + 8 Mpx + TOF 3D, f/1.6, Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Oppo Reno

Zatímco u Huawei bude zřejmě 10násobného přiblížení dosaženo kombinací optiky a softwaru, fotomodul od Oppo demonstrovaný na veletrhu MWC v Barceloně by měl všechno zvládnout opticky. Čínská firma vzala svůj smartphone z nové řady Reno do čínského světa miniatur, a pořídila následující snímky známých světových pamětihodností.

Snímky vypadají ještě působivěji než v případě Huawei, ve prospěch telefonu od Oppo hovoří lepší světelné podmínky a statické objekty. I tady však můžeme jen doufat, že nás Oppo neobelhává fotografiemi z jiného zařízení, pravdu prozradí až reálná zkušenost. Oppo Reno bude představen 10. dubna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

34 komentářů

 1. Dragereker (neregistrovaný)

  Ja som rád že firmy ako Huawei a Oppo sa fakt snažia priniesť každý rok niečo zaujímavé do smartfónov čo tu ešte nebolo alebo priniesť viac funkcií a vlastností naraz v jednom smartfóne… Pri ostatných firmách ako Samsung alebo Apple mám pocit že pridajú do svojich vlajkových lodí pár vecí, sem tam niečo pomenia a vydajú to ako ďalší model ktorý sa od toho predchádzajúceho málo odlišuje… Na druhej strane napchať veľa funkcií a technológií do jednej vlajkovel lode sa nemusí veľmi vyplatiť, keďže viac vecí nemusí správne fungovať (napr. v prípade Huaweiu), ale snaha sa cení :) .

 2. Pišta (neregistrovaný)

  Je mi divné, že to někoho napadlo až teď, jít na to přes optický hranol. Přitom se to nabízelo samo…

 3. Martin (neregistrovaný)

  Huawei zase ztrácí na kvalitě, Oppo má to daleko lepší.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Všeho a aspoň nepodvadi 😂😂

  • A jak podvádí Huawei?

   • Třeba fake selfie fotky „made by Huawei“? A není to ani tak dávno a nebylo to jen jednou. Myslel jsem, že máš větší rozhled…

   • Ale zrovna tam to bylo taky jako reklamní spot a tuším, že nikde nepsali, že je to ficeno novou 😁.
    To bude asi spíš tím, že mě feklamy nikdy nijak nezajímaly. Resp. samozřejmě je registrují, ale co se týče elektroniky, vybírám zásadně na základě recenzí a testů. Vždyť to je dnešní svět už pěkně dlouho, všude sama reklama…kdyz se to těm firmám vyplatí…..

   • A kde jinde by měl výrobce podvádět než v reklamě? 😉 To, že jejich ambasadoři či zaměstnanci se tváří, jak vytvářejí obsah na Huawei a přitom je to Apple je spíše uznání kvalit, než podvod 😂

   • Uni: a nebo reverzní inženýring 😁. (zaměstnanci).

    Další věc, co mě příliš nezajímá. Tohle je typické pro iOcevky. Abych si kupoval mobil, protože ho má Jágr 🤣. Fakt ne.
    Můj základ je založen na praktických zkusenostech, kterým předchází technická specifikace a testy.

    Je mi jasné, že se spousta lidí chytí jen na reklamu… Proto to ty firmy dělají.

   • xzeit. Reverzní inženýr určitě neplní roli PR:D

   • Proto jsem ti do závorky napsala zaměstnanci… Bože. Může to být nějaký jejich konstruktér, kdokoliv…

   • xzeit: Ne, ani konstruktér nebude mít adekvátní přístup ke komunikačním kanálům. Člověče, ty si práci v korporátu těžce představuješ jako Hurvínek válku:D

   • Kdo tady mluví o komunikačním kanálu… Psal jsi ambasadori, či zaměstnanci. Ti zaměstnanci mají určitě zkušenosti s konkurenčními produkty a důvody mohou být ledajake. To je úplně normální, že se zkoumá konkurenční produkt, je to jedna z inovačních metod… A že takový člověk napsal někde něco z ajfonu a co jako? Je to jeho blbost, ale není to nic zvláštního 😂

   • xzeit: Boha, netrap se, nesleduješ reklamy, nesleduješ dané společnosti, nesleduješ zdroje. Ale pindat se musí. Není možné neustále vše vysvětlovat a odkazovat na zdroje. Pokud někde diskutuješ, předpokládá se, že se v daném nějak orientuješ. Každopádně jsi trvale offtopic.

   • No a ty se právě na ty reklamy tak strašně chystáš a pak je bereš za jakési dogma 😂. TouchID, Retina a podobně 🤣.
    Ty se na to díváš z té stánky marketingu a reklamy.

    Já z té reálné technické stránky věci.

    Reklamy sleduji, ale beru je hodně s rezervou a pouhou informací, že JE nějaký produkt.
    A když mě třeba upoutá a i to se stane, rozhodně nejdu do obchodu a nekoupím si to (pokud se tedy nejedná o čokoládovou tyčinku za 15 Kč o které vím, že mi něco podobného chutná od jiné značky).

    Jakýkoliv stroj/přístroj si vybírám na základě pokud možno reálné zkušenosti. To dneska již není problém, víš to sám. (Elektro apod.)

   • xzeit: Už se (nás) v tom netrap, zkrátka jsi dostal odpověď na tvou otázku „A jak podvádí Huawei?“, na kolik jsi relevantní ji zpracovat je jiné téma.

   • To podvádí dej hodně do uvozovek. Podvádění beru jako tvrzení(konkrétně třeba ty selfie), že byly foceny tím přístrojem, který je v reklamě. Čili čekal tam nějakou poznámku, foceno přístrojem xyz.
    Mám si snad stěžovat na reklamu na auto, které prezentuje svuj nový model jako tichý a bezpečný a přitom tichý není a nakonec se v něm zabiju? 😁

   • xzeit: Uf, fakt začínáš nudit, ono podvádění jsem dal do uvozovek, viz „či zaměstnanci se tváří, jak vytvářejí obsah na Huawei a přitom je to Apple je spíše uznání kvalit, než podvod“.

    Takže, témata nesleduješ, zde nečteš či nechápeš…. over, sorry, na tohle došla mental power.

   • Ty jsi je dal do uvozovek, ale já ti napsal hodně do uvozovek. To je víc než do uvozovek. Takže ty nečteš, nechápeš. Over, the end, nic jiného bych od tebe nečekal. Nejsi sám, komu tady dochází mental power 😁

   • Dva BFU se hádají, jdu si pro popkorn :D :D :D

   • Qam : ty si zajdi pro prášky a k psychiatrovi.

   • A ty užs tam byl?

   • lukass71

    qam: Ocividne bohuzel jeste ne, proto je to horsi a horsi :(

   • uni: Ale on naopak reklamy sleduje. :D On je přímo hltá :D A dle jeho chování a vyjadřování mu rudá propaganda rozemlela mozek uplně na kaši :D

   • Menty: že jsi vůl už víme. Teď jsi tomu nasadil korunu. Vůbec nevíš o čem píšeš.

   • xzeit: Ale ano, vím přesně o čem mluvím :D Na komouších je nejhorší to, že nezalezou do díry, ale ještě jdou drzí, vytahují nepravdy, šíří lži a špínu, lžou. A přesně s tímto chováním jsem se tu od tebe (a to určitě nejen já) setkal. Takže nelži, všichni víme, co jsi zač za odpad.

   • Lžeš ty. Reklamu samozřejmě občas zahlednu, ale kavinu jsi napsal, že ji hltam…nepamatuji si, že bych se v poslední době na nějakou reklamu chytil…

 5. Viktor (neregistrovaný)

  No, tak toto konecne vypada zajimave, o rad lepsi nez Huawei.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel