Domů » Bleskovky » Oppo Reno: nová produktová řada, která přinese smartphone s 10× zoomem

Oppo Reno: nová produktová řada, která přinese smartphone s 10× zoomem

Už zanedlouho bude představen smartphone společnosti Oppo, do kterého bude osazen nový fotomodul se schopností 10násobného přiblížení. Kvůli této exkluzivitě odhalila čínská firma novou značku Reno, pod jejímž praporem chystaný smartphone vyrazí do světa.

reno

První bude smartphone s 10× zoomem

To, že právě smartphone Reno bude prvním modelem s novým fotomodulem, odhalila oficiální videoupoutávka na tiskovou konferenci, která se odehraje 10. dubna.

Oppo Reno Official Promo Teaser - Launch April 10

Stačilo jen trochu zvednout jas a kontrast videa, a náhle se objevil fotomodul se třemi čočkami, z nichž ta spodní má kvůli zrcátku periskopické kamerky čtvercový tvar.

reno 2

Kromě toho se na internetu objevil i poměrně detailní render zad telefonu v barvě Aurora Green.

reno 1

Vyšší střední třída

Reno také pod kódovým označením CPH1917 nasbíral v posledních dnech několik certifikací, takže se můžeme podívat i na část jeho výbavy. Telefon bude vybaven 6,4″ displejem s Full HD rozlišením, o jeho pohon se postará čipset vyšší střední třídy Qualcomm Snapdragon 710. U fotoaparátů je uvedeno rozlišení 48 + 5 Mpx, u selfie kamerky pak 16 Mpx.

Telefon poběží na operačním systému Android 9.0 Pie zahaleným do prostředí ColorOS 6.0. Reno bude představen v Číně, zda bude mít i globální ambice, je v tuto chvíli nejisté. Podobnou technologii však uvidíme ještě dříve u smartphonu Huawei P30 Pro, který bude představen už za dva týdny a na našem trhu se zcela jistě objeví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

39 komentářů

  1. Tak další hráč na trhu,co se fotoaparátu týče.
    To vypadá na rovnocenneho soupeře pro Huawei P30 pro.

  2. Tak vzhledem k tomu že Huawei zase začal podvádět a Oppo s tím přišlo dřív a taky nelze protože, co čtu tak má mít jen 5 násobný bezztratový zoom a oppo 2x tolik.

    • Podvádět jak?

    • Carllos VoiP

      Takto: [odkaz]

    • Huawei se chystá na představení modelů řady P30, s čímž se pojí i lákací kampaň na čínské sociální síti Weibo. Jednou z nejzajímavějších novinek má být periskopový fotoaparát s až 5× optickým přiblížením. A právě k němu Huawei na Weibu vydal sérii plakátů, která ukazuje pětinásobné přiblížení na reálných scenériích. Fotografie jsou doplněny hashtagem #RewriteTheRules (v překladu „Přepište pravidla“).

      Při teasování pětinásobného optického zoomu bychom očekávali, že samotné ukázkové fotky pocházejí z připravovaných P30 a P30 Pro. Nebo alespoň tak mají bannery podprahově marketingově působit. Ukázalo se však, že fotografie pocházejí ze zrcadlovky, stačí trochu hledání, a můžete originály dohledat v různých fotogaleriích na internetu. Třeba snímek vulkánu Anak Krakatau byl pořízen již v roce 2009, a to fotografem Tomem Pfeifferem. Snímek dítěte ve žluté pláštěnce pochází od fotografa Jakea Olsona.

      Praxe nahrazování fotek ze smartphonů snímky z profesionálních zrcadlovek však v mobilním průmyslu není nic neobvyklého. Huawei již v roce 2016 vydával snímek ze zrcadlovky jako fotku pořízenou modelem P9. Ještě o čtyři roky dříve začala s obdobnou praxí Nokia, která vydávala fotografie profesionálního fotoaparátu za fotky z Lumie 920. Z novodobých přešlapů máme v paměti ten z loňského srpna. Na švestkách jsme nachytali egyptskou pobočku Huawei i brazilskou pobočku Samsungu. V prvním případě byla fotka ze zrcadlovky, ve druhém rovnou z fotobanky.

      Je asi všem jasné, že fotka ze zrcadlovky s profi vybavením k tomu bude vypadat daleko lépe, než v mobilu. Ano, nikde není psáno, že by byla fotka pořízena smartphonem, ale tak nějak se to očekává. A uvést do popisku „Ilustrační fotografie“, to se marketingovým týmům do krámu příliš nehodí. Hon kočky a myši tak bude zřejmě i nadále pokračovat. Výrobci nám budou podsouvat, že tu a tu fotku pořídil smartphone, a šikovní uživatelé si, buď zobrazí EXIF informace o fotce, nebo snímky najdou v různých online galeriích. Protože to, co se už na internetu jednou objeví, to už na něm navždy zůstane.

    • No a to je přesně na takové, jako jste vy. Huawei nikde ty fotografie neprezentoval, jako že jsou foceny Huawei P30 pro….

      We’ve been made aware that there might have been some misunderstanding regarding our recent HUAWEI P30 Series teaser posters. We would like to reiterate that those are, in fact, only teaser posters, and are only intended to hint at the unique new features that will come with the HUAWEI P30 Series. Huawei has acquired the licenses to the original images and the posters are artistic renditions of said features only. We’d like to take this opportunity to thank the media for their interest in our posters. We have much to announce in the coming weeks. Please stay tuned!

      Takže opatrně s tvrzením, že Huawei podvádí…nepodvádí, jen někteří si dávají věci špatně do souvislosti.

  3. Ne vůbec, a ty jsi jim na ty kecy náletěl na jejich lži že oni přece nepodvadi ale podvádí a už 3 rok banda podvodníků se podívej na testy a uvidíš že jsou to jen podvody a foťák zaostává a video už tuplem.

  4. Ne, to je čistá pravda a realita, chápu že si to nechceš přiznat protože vlastníš Mate 20 Pro ale realita je někdy krutá, sám na to dojdeš že sem měl pravdu.

    • V čem jsi měl pravdu proboha? ? Huawei nikde neuvádí, že to je foceno P30tkou. To že mám Mate 20 pro s tím nemá co dělat. Ten fotí skvěle. P30 pro mě bude zajímat jen z technické stránky, za mate ho ale měnit nebudu a až budu kupovat za 3 roky nový mobil, určitě nejsem vázaný na konkrétní značku.

    • Huawei mělo těch výstřelků (podvody, klamání) za poslední roky až až. Tohle ničím neomluvíš. Chápu, že je to tvůj miláček a nemůžeš to vidět objektivně, ale musíš uznat, že tohle není úplně ok.

    • Lukas98 (neregistrovaný): Můj miláček je úplně někdo jiný. Konkrétně tento případ s reklamními fotografiemi, nikde Huawei nepsal, že je to foceno P30 pro. Oklamaný se můžeš cítit, ale mylně a vlastní hloupostí, když si vsugeruješ, že jsou fotky foceny P30 pro.

      Podvody, klamání? Až až? to je kolik? To je hodně že? Vypiš mi aspoň 3.

  5. V čem že Huawei podvádí a lže? V čem asi tak ?, to že napsali že to není od nich neznamená že to nebylo úmyslně a snaží se to teď kryt si mysleli že na to nikdo nepřijde? Proč rovnou nevydal prohlášení že se nejedná o snímky z P30 série ale jen pouze upoutávka? Proč až je na to někdo upozorní? Není to divné, prostě Huawei rád podvádí už od roku 2016 do posud, btw chci vidět zda už se naučí 4k v 60fps a OIS. Protože te bída ten Huawei ve foťáku a v kameře už tuplem.

    • Huawei je bída ve focení a kameře? Jo a všechny testy a recenze taky lžou, že? :-) Vtipálek jsi, opravdu.
      Co se snaží krýt? Ježiši, to jsou strašné spekulace. Hrůza, je blbé, že se někdo jako ty na tohle tak chytá….pak jsou venku fámy a pomluvy….není to jen Huawei, je to obecně….i když tuším u Nokie přímo točili na zrcadlovku, nebo kameru a vydávali to jako z mobilu (nejsem si úplně jistý už, jak to bylo).

      Tady nikdy Huawei netvrdil, že je foceno P30 pro…..ach jo.

  6. Stačí si přečíst můj dlouhý text.

    • Myslíš text zkopírovaný z mobilmánie? To jako prezentuješ jako svůj ? :-))))
      Však říkám, nic . Jen marketing, reklama….a jestli si někdo začne myslet, že je to z Huawei P30 pro…tak je to jen jeho myšlenka, kterou si sám vymyslel.

  7. Myslím si že nemá to už cenu, ty jsi zaslepen nic nevidíš jak máš tak si žij ten svůj hloupý život.

    • Hloupý jsi ty, když si myslíš, že nějaké reklamní fotografie týkající nějakého produktu musí být foceny tím produktem….navíc když to tam ani není napsáno….kdyby tam bylo napsano: Foceno Huawei P30 pro, nebo něco podobného a pak by vyšlo ven, že je to foceno něčím jiným…neřeknu ani slovo…

      Ale takové povzdechy: Ano, nikde není psáno, že by byla fotka pořízena smartphonem, ale tak nějak se to očekává…..

      To fakt nee.

    • Koukám, že ovcovství nezná mezí. Samozřejmě, že to až hraničí s klamavou reklamou, představ si, že ne každý jde sem, aby se dozvěděl, čím je to ve skutečnosti focené. Navíc Huawei, firma, která se prakticky vším vytahuje, tak v tomto případě by bylo více než logické, že pokud chci prezentovat hlavní tahák smartphone (prý fotoaparát) na fotkách, tak že fotky pocházejí z onoho zařízení. Ale to je celá Čína, netřeba v tom hledat smysl. Asi to bude ve skutečnosti pěkná bída, když ani nemají odvahu postavit kampaň na reálných fotkách z daného zařízení.

    • To je ale jen tvůj problém, s čím si myslíš, že to hraničí. Tady nemůže nikdo Huawei obviňovat z toho, že jsou fotky foceny něčím jiným, než P30 pro, protože oni nikde neuvádějí, že jsou foceny P30 pro :-) Je to jen nějaká upoutávka, žádná klamavá reklama, ani nehraničí…tu jsi z toho udělal ty.

      Jak to bude ve skutečnosti se uvidí…můj tip, že strčí vše ostatní do kapsy :-)

    • Ještě jednou huaovce. Každý normální člověk (tzn ne fanatik) by předpokládal, že když Huawei udělá kampaň, kde ještě hlásá věci typu „rewriterules“ apod, tak že bude prezentovat fotky přímo z daného zařízení (když je to taková bomba). Ale znova říkám, Čína, netřeba v tom hledat smysl.

      A to, že pro tebe bude P30 nejlepší, to my víme už dávno, už se těším, až tu budeš kvičet blahem nad těma slitinama bez detailů :DD

    • Každý normální člověk to vezme jako upoutávku. Určitě ne jako fotografie z onoho přístroje, když to tak ani prezentováno nebylo. Tak je mi jasné, že moula jako ty si to může myslet. Ale to je jen tvá blbost. Až budou někde prezentovány fotografie z tohoto přístroje, určitě se o tom včas dozvíme.

      P30 nejlepší asi nebude. P30 PRO možná.
      Absolutně popíráš fakta, která jsou v každé recenzi apod. prezentována přesně naopak. Fotografie momentální vlajkové lodi od Huawe svou kvalitou patří k tomu nejlepšímu. Rozhodně v detailu jsou na tom na špici. Takže nějaké tvé tvrzení o slitých fotkách jsou absolutně bezpředmětné.

    • Z !zadneho! telefonu nelze prezentovat fotky do reklamy, pokud se nejedna o mini zobrazovac jakym je telefon ci tablet. Na vetsich zarizeni jsou fotky nekvalitni vsechny bez ohledu na znacku. Pojem fotomobil je proto legracni, ale nedivim se, protoze v dnesni dobe instagramove je uplne jedno cim clovek neco vyfoti. Na 5-7 palcovem zarizeni vypadaji fotky +/- stejne.

      Dejte si fotky na minitor nebo TV a je z toho hnuj.

    • H2SO4 (neregistrovaný): Mám fotky na monitoru, ale hnuj to fakt není :-)

    • „Tady nemůže nikdo Huawei obviňovat z toho, že jsou fotky foceny něčím jiným, než P30 pro, protože oni nikde neuvádějí, že jsou foceny P30 pro :-) Je to jen nějaká upoutávka, žádná klamavá reklama, ani nehraničí…tu jsi z toho udělal ty.“

      :DDDDD

    • [odkaz]

      Jen tak letmo, srovnání z roku 2015. Mobil z roku 2015 a zrcadlovka z roku 2005.
      Ne, rozhodně fotografie z mobilů nejsou hnůj:-) (teď mám na mysli špičkové stroje, střední a lowendy jsou na tom hůře)

      Hodnocení kvality
      Fotoaparáty s většími snímači a příslušnými velkými objektivy mají přirozenou výhodu oproti malinkému, ale mobilnímu řešení. Rozlišení v tomto nerozhoduje a 15 megapixelů je spíš pro potěchu marketingového oddělení LG, protože i tak je tento mobil systematicky porážen stařičkým fotoaparátem s 8 megapixely. Vysoký počet megapixelů tak jen zbytečně zvětšuje velikost souborů.

      Nicméně rozdíl výstupu mezi mobilem a zrcadlovkami není tak drastický, jak by někdo mohl usuzovat podle ceny a neforemnosti jednotlivých řešení. Pokud je hodně světla, tak, soudě podle kvality výstupu, lze fotit se vším a jen pokud bychom chtěli výsledky používat komerčně, případně bychom si je chtěli vystavit na zeď, má cenu uvažovat o složitějším řešení.

      Když se však dostaneme do horších světelných podmínek, rozdíly se zvětšují. I tak je mobilní telefon překvapivě dobře použitelný. Jenže k zrcadlovkám nebo i k bezzrcadlovkám dokážeme sehnat levné světelné objektivy (např. Canon EF 50/1.8) a pak už lze fotit při opravdu malém osvětlení.

    • Druhý tupoun se ozval.

    • V tom pripade mas velice nizke pozadavky na kvalitu, spatne oci nebo zadny vkus. Huaovce v mnohem prerostly iovce.

    • To fakt nemám, vždy jen to nejlepší. A zase jme u toho. Proč Huaovce? Řeč byla o fotkách z mobilů obecně. Měl jsem Lumii 1020 – tak fotila skvěle.

    • To, že Xzeit má nízké nároky (proto taky vlastní huahnůj) je všeobecně známo.

    • Tak jasně, i kdybych vlastnil Samsung, nebo Sony….furt by jsi psal stejné kraviny trollíku.

    • Ne, nepsal. Samsung i Sony jsou telefony pro náročné, huawei je low end, i když koupíš high end.

    • QAM.: Tak Samsung jsem měl, momentálně leží v šuplíku. Vůbec nevíš, co to tady plácáš…

    • Typicka ovce. Podobne se chovaly iovce pred par lety, kdy se snazily obhajit uplne vse. Jakoze jsi dokonale zpracovana ovce. Pripraven 24/7. A jeste jsi dnes nezminil “ultrawide” a “teleobjektiv”, tupoune.

    • Tak tady není co obhajovat. Srovnání fotomobilů s fotoaparáty je na internetu dost, stačí si jen nějaké najít a ne jen blbě kecat, že fotografie z mobilu je o ničem, hnůj a nebo něco podobného…

    • Jak rikam, kdyz mas nizke naroky, tak ti to staci.

    • Tak fotomobil pro focení a to i dovolené dneska používá spousta lidí, takže asi i ti mají nízké nároky dle tebe :-)

  8. Carllos VoiP

    xzeit: koho že mi jenom připomínáš… že by slovutného guru josef huafan ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).