Oppo Reno: nová produktová řada, která přinese smartphone s 10× zoomem

reno 1

Už zanedlouho bude představen smartphone společnosti Oppo, do kterého bude osazen nový fotomodul se schopností 10násobného přiblížení. Kvůli této exkluzivitě odhalila čínská firma novou značku Reno, pod jejímž praporem chystaný smartphone vyrazí do světa.

reno

První bude smartphone s 10× zoomem

To, že právě smartphone Reno bude prvním modelem s novým fotomodulem, odhalila oficiální videoupoutávka na tiskovou konferenci, která se odehraje 10. dubna.

Stačilo jen trochu zvednout jas a kontrast videa, a náhle se objevil fotomodul se třemi čočkami, z nichž ta spodní má kvůli zrcátku periskopické kamerky čtvercový tvar.

reno 2

Kromě toho se na internetu objevil i poměrně detailní render zad telefonu v barvě Aurora Green.

Vyšší střední třída

Reno také pod kódovým označením CPH1917 nasbíral v posledních dnech několik certifikací, takže se můžeme podívat i na část jeho výbavy. Telefon bude vybaven 6,4″ displejem s Full HD rozlišením, o jeho pohon se postará čipset vyšší střední třídy Qualcomm Snapdragon 710. U fotoaparátů je uvedeno rozlišení 48 + 5 Mpx, u selfie kamerky pak 16 Mpx.

Telefon poběží na operačním systému Android 9.0 Pie zahaleným do prostředí ColorOS 6.0. Reno bude představen v Číně, zda bude mít i globální ambice, je v tuto chvíli nejisté. Podobnou technologii však uvidíme ještě dříve u smartphonu Huawei P30 Pro, který bude představen už za dva týdny a na našem trhu se zcela jistě objeví.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku