Domů » Bleskovky » Nabušené Oppo s 10násobným zoomem: premiéra příští měsíc

Nabušené Oppo s 10násobným zoomem: premiéra příští měsíc

Čínské Oppo na veletrhu MWC demonstrovalo schopnosti svého nového mobilního fotomodulu, který je schopný až 10násobného přiblížení. Tento prvek, využívající periskopického uspořádání čoček v podélné ose telefonu, se zatím do žádného komerčně prodávaného zařízení nedostal, už brzy se jej však dočkáme.

oppo 10 zoom

Vlajkový telefon s unikátním fotoaparátem

Viceprezident Oppo Shen Yiren v tomto týdnu potvrdil, že nový vlajkový smartphone schopný 10násobného přiblížení bude oficiálně představen v dubnu. Silueta telefonu jasně odhaluje rozložení čoček fotoaparátu na uprostřed zad; v horní části budou dvě kruhové čočky, pod nimi pak obdélníková čočka ukrývající zrcátko ohýbající světlo do útrob telefonu.

Oppo se na MWC pochlubilo, že celý fotomodul i přes působivou fyzickou tloušťku 6,76 mm dokáže pokrýt rozmezí ohniskové vzdálenosti od 16 do 160 mm. Podobnou schopnost bude mít i chystaný smartphone Huawei P30 Pro, který ale nabídne menší rozsah 16 – 125 mm.

Připravovaný vlajkový smartphone Oppo bude s největší pravděpodobností pohánět čipsetem Qualcomm Snapdragon 855, prototyp telefonu na MWC měl ve výbavě dále 8 GB RAM, 256GB úložiště a 4 065mAh akumulátor. Stejné parametry nyní ukázal i benchmark AnTuTu u dosud nepředstaveného smartphonu Oppo, telefon v něm získal skóre přesahující 365 tisíc bodů.

oppo antutu

Benchmark dále odhalil rozlišení displeje 1 080 × 2 340 pixelů, 16Mpx selfie kamerku a 12Mpx zadní fotoaparát. Operačním systémem bude Android 9.0 Pie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).