Domů » Bleskovky » Oppo na MWC přivezlo 10× bezztrátový zoom. V prvním smartphonu jej uvidíme na jaře

Oppo na MWC přivezlo 10× bezztrátový zoom. V prvním smartphonu jej uvidíme na jaře

Na loňském veletrhu MWC představilo Oppo fotomodul schopný 5násobného bezztrátového přiblížení, dosud se však v žádném zařízení neobjevil. Za uplynulý rok se čínskému výrobci podařilo tuto technologii ještě vylepšit, novým maximem je 10násobné bezztrátové přiblížení. Jaké výsledky máme od nového fotomodulu očekávat, ukázalo Oppo krátce před dnešní odpolední tiskovou konferencí.

Na akci pro novináře pak Oppo odhalilo detaily tohoto řešení. Nový fotomodul je tvořen celkem třemi fotoaparáty s následující konfigurací:

  • Nahoře se nachází klasický snímač s rozlišením 48 megapixelů a optickou stabilizací
  • Pod ním širokoúhlá kamerka s úhlem záběru 120° a optickou stabilizací
  • A úplně je umístěna čočka se zrcátkem, které „zlomí“ obraz o 90° do těla přístroje na další optické členy a fotočip za nimi. Díky dlouhé cestě poskytuje toto řešení mnohonásobné přiblížení

Bohužel úplné detaily o velikostech čipu či světelnosti objektivů zatím Oppo tají. Celý fotomodul i přes působivou fyzickou tloušťku 6,76 mm dokáže pokrýt rozmezí ohniskové vzdálenosti od 16 do 160 mm. Přesnost optické stabilizace u prvních dvou čipů má být 0,001445 stupňů, což je o 73 procent lepší hodnota oproti fotomodulu, který byl představen v loňském roce.

Dočkáme se i smartphonu s podporou 5G

Oproti němu však dnešní novinku od Oppo najdeme v reálném zařízení; fotomodul samotný se již masově vyrábí a ve smartphonu jej uvidíme ještě na jaře letošního roku. Novináři si mohli po tiskové konferenci schopnosti fotoaparátu vyzkoušet na prototypu telefonu, který byl poháněn Snapdragonem 855 s 8 GB RAM, v útrobách měl dále 256GB úložiště, 4065mAh akumulátor. Zda toto budou i parametry finálního modelu, zatím netušíme.

Oppo ale rozhodně smartphone se Snapdragonem 855 chystá, na akci totiž odhalilo plány uvést na trh telefon s tímto čipsetem a podporou sítí 5G. Zda Oppo namíchá obě technologie do jednoho zařízení, nebo jich uvede více, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments