Co vám Apple zatajil? iOS 16 naučí iPhony Face ID na šířku. Ještě se ale neradujte

face id iphone

Aktualizace iOS 16 přinese vylepšení funkce Face ID, po kterém majitelé iPhonů volají již od roku 2017. Řeč je o možnosti odemykání pomocí skeneru obličeje při natočení smartphonu na šířku. Apple ale opět „nezklamal“: v tuto chvíli to už pro mnohé postrádá smysl, navíc se nedočkají všichni.

iphone iOS 16
iPhone 13 Pro Max s iOS 16

Inkriminovanou novinku Apple na pondělní konferenci nijak nekomentoval, avšak objevila se v kompletním výčtu změn v iOS 16 na oficiálních stránkách výrobce. Bohužel, nikde není oficiálně zmíněno, u jakých modelů bude nová možnost dostupná, jakože je o čem pochybovat. Neradostné zprávy přináší například diskutéři na webu GSMArena, kteří si již stáhli aktuální vývojářskou beta verzi. Podle nich je novinka dostupná pouze pro iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro a Pro Max. Hned několik lidí z Twitteru potvrzuje, že jejich iPhone 12 toto vylepšení nenabízí.

apple oficialni web face id na sirku iphone
Apple umožní používat čtečku obličeje Face ID i při natočení na šířku, ale zřejmě jen u řady iPhone 13

Apple navíc přichází tak trošku „s křížkem po funuse“. Vždyť od dob pandemických restrikcí funguje odemykání pomocí Apple Watch, nehledě na to, že většina konzumovaného obsahu se kvůli sociálním sítím vrací zpět k zobrazení na výšku. Pokud nicméně nevlastníte chytré hodinky s logem nakousnutého jablka a chcete mít svůj iPhone 13 třeba v držáku v autě na šířku, nyní jej budete moci pohodlně odemykat obličejem. Na redakční iPhone 13 Pro Max už jsme vývojářskou beta verzi iOS 16 také nahráli a můžeme potvrdit, že zde Face ID „naležato“ opravdu funguje.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku