Domů » Bleskovky » Chytré termostatické hlavice Netatmo se dočkaly aktualizace. Ušetří vám více energie

Chytré termostatické hlavice Netatmo se dočkaly aktualizace. Ušetří vám více energie

Chytrá domácnost od francouzské společnosti Netatmo je skutečně komplexní – na výběr máte například meteostanici, detektor kouře, bezpečnostní systém či hlídač podmínek v domácnosti. Francouzi se neustále snaží své produkty zlepšovat a novou funkci tentokrát dostaly chytré termostatické hlavice.

Netatmo Radiator Valves 06

Funkce Detekování otevřeného okna umožňující vypnout vytápění místnosti při otevření okna, čímž šetří spotřebu energie. Jakmile se otevře okno, snímače na Inteligentní termostatické hlavici zaznamenají prudké snížení teploty. Vytápění se tak automaticky vypne, aby se ušetřila energie. Na Termostatické hlavici a v aplikaci Energy se zobrazí piktogram, který informuje uživatele.

Netatmo Radiator Valves 03

Inteligentní termostatické hlavice vytápění místnosti opět spustí, jakmile zaznamenají zavření okna nebo pokud je okno otevřeno déle než 30 minut. Detekování otevřeného okna je nyní dostupné pro balíček Starter Pack – Inteligentní termostatické hlavice a Přídavné termostatické hlavice. Všechny funkce Inteligentních termostatických hlavic jsou k dispozici zdarma. K jejich používání není nutné žádné předplatné ani dodatečné poplatky.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

 1. Kdy že dostali tu aktualizaci? Posledni firmware byl uvolněn 30.9.2019 a detekce otevřeného okna je k dispozici od 21.3.2019.
  Viz [odkaz]
  Nebo máte nějaký neoficiální FW?

  • Navíc tu funkci popisuje sám autor tohodle článku ve vlastní recenzi z května loňského roku.

  • Dobrý den, my jsme od společnosti Netatmo, respektive agentury, která ji v ČR zastupuje, dostali tiskovou zprávu o nové aktualizaci až včera. Ověřovali jsme nyní, jak to doopravdy je a odpověď výrobce byla „We started deploying this feature a couple of months ago and we did it slowly for all the users“.

   Jinými slovy, někteří uživatelé (já tipuji, že většina), ten update už skutečna dostali dříve, ale komunikovali to zkrátka až teď :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).