Bude mít iPhone 13 menší výřez? Nová fotografie prozrazuje zajímavé detaily

Apple iPhone 12 Pro 001

Představení budoucího iPhone 13 se nezadržitelně blíží a s tím roztáčení spekulací na plné obrátky. Příští telefon od Applu s největší pravděpodobností nebude revoluční, ale mohl by nabídnout některé vítané změny, po kterých fanoušci volají už delší dobu. Jednou z očekávaných změn je zmenšení výřezu, ve kterém se ukrývají nezbytné senzory, přední fotoaparát a odemykání Face ID.

iphone 13 leak notch
Snímek od iRepair

Uniklá fotografie předních panelů řeckého servisu iRepair naznačuje, že menší výřez bude v příští generaci skutečností. K tomu si na sociální síti Twitter přisadil také leaker John Prosser, který zveřejnil náčrt rozmístění senzorů právě v kontroverzním výřezu. Toho má Apple dosáhnout jejich zredukováním a přesunutím sluchátka nad samotný výřez.

iphone 13 john prosser
Podle informací od Johna Prossera by měl iPhone 13 nabídnout výrazně menší výřez

Spekulace už delší dobu podporuje známý analytik Ming-Chi Kuo, který k tomu přidává také svůj odhad, že se v příštím roce dokonce dočkáme úplného vypuštění klasického výřezu, který bude nahrazen modernějším průstřelem, jejž razí především Samsung.

Nepřehlédněte – Letošní iPhone má konečně nabídnout čtečku otisků v displeji, tvrdí analytici

Kromě menšího výřezu se máme dočkat také 120Hz obnovovací frekvence u Pro modelu. Na to, jestli tomu tak skutečně bude, si budeme muset počkat do druhé poloviny letošního roku. Pakliže se jedná o pravdivou informaci, dá se předpokládat, že úniky na toto téma se budou stupňovat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku