Domů » Bleskovky » Bojíte se explodujících smartphonů? Čínský výrobce Elephone má řešení

Bojíte se explodujících smartphonů? Čínský výrobce Elephone má řešení

S explodujícími smartphony, respektive jejich akumulátory se v poslední době setkáváme bohužel poměrně často. Určitě jste zaregistrovali aféru kolem vlajkového modelu Samsung Galaxy Note7, který trpěl problémy i v druhé revizi. Jeho výroba a prodej byly nakonec ukončeny, což výrobce stálo nemalé peníze.

12-1

Společnost Elephone, která není v našich končinách příliš známá, chce problémů Samsungu využít. Představila totiž nový smartphone s označením S7, který je údajně vybavený ochranou proti explozi. Ta spočívá v důkladně otestovaném akumulátoru, speciální odolné membráně a také tvrdé povrchové vrstvě. Všechna tato opatření by měla při případném selhání 3000mAh akumulátoru ochránit majitele, či jejich majetek před poškozením.

Elephone S7 je i kromě této speciální vlastnosti poměrně zajímavý telefon. Svým vzhledem velmi připomíná Samsung Galaxy S7. Jeho základem je 5,5palcový FullHD displej, o výpočetní výkon se stará čip MediaTek Helio X20. Kapacita operační paměti se pohybuje v závislosti na verzi v rozmezí od 2 do 4 GB. Podobné je to i s úložištěm, jehož kapacita může být 16, 32 nebo 64 GB. Hlavní fotoaparát nabídne maximální rozlišení 13 megapixelů, čelní kamerka si musí vystačit s 5 megapixely.

elephone_s7_deca_core_08

Cena byla nastavena velmi příznivě a startuje v přepočtu již od 3500 Kč bez DPH. Novinka se bude zatím prodávat oficiálně pouze na čínském trhu. Několik tamějších e-shopů však již zařadilo telefon do své nabídky, takže si jej budete moci objednat i k nám.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).