Apple v roce 2019: co od něj můžeme očekávat?

Apple iPhone Watch iMac MacBook

Není žádným tajemstvím, že rok 2018 nebyl pro giganta z Cupertina příliš úspěšný. Od nového hardwaru se čekalo více, navíc jej doprovázely skandály, jako například ohnuté iPady Pro přímo z výroby. Prodeje rovněž nebyly zrovna zázračné, což zapříčinilo výrazný pád akcií Applu na newyorské burze. Ani zákazy prodeje v Číně a Německu příliš loňskou bilanci nevylepšily. Co můžeme čekat od Applu v letošním roce?

Větší pohodlí na telefonech i desktopech

Apple si vždy zakládal na pohodlném a intuitivním ovládání všech svých produktů. K tomu jistě přispívá dobrá symbióza hardwaru a softwaru. Vlastní čipy od Applu jsou čím dál tím výkonnější, přičemž k pohodlí přispívají také speciální čipy W1 nebo T2. Na vývojářské konferenci WWDC byla rovněž představena možnost pro vývojáře vyvíjet aplikace zároveň pro iOS a MacOS, což jistě přispěje k přibližování obou platforem.

blank
Dočkáme se většího propojení iOS a MacOS?

V letošním roce se mohou vývojáři plně zaměřit na pohodlné používání stejných aplikací na iOS a MacOS, z čehož budou profitovat především uživatelé. V hardwaru se pravděpodobně také dočkáme pokračujících změn z roku 2018, kdy se oživení dočkal Mac Mini či Macbook Air. S trochou štěstí se můžeme dočkat také Macbooku s dotykovou obrazovkou.

Když filmy a seriály, tak pro všechny

Ačkoli je Apple TV dobrým zařízením, stále chybí této platformě něco opravdu exkluzivního, co by malou černou krabičku dokázalo zaručeně a spolehlivě prodat. Šuškanda už delší dobu naznačuje, že se jablečný výrobce chystá vrhnout na pole streamovacích služeb, tedy do přímé konkurence Netflixu, Hulu, HBO Go nebo Amazon Prime.

Stane se z Apple TV skutečná budoucnost televize?

I když o jménu či ceně můžeme pouze spekulovat, je velmi pravděpodobné, že se alespoň v začátcích nebude příliš od konkurence lišit. V tomto ohledu je důležitý především vlastní obsah, jehož vytvoření je nákladné jak finančně, tak časově, přičemž úspěch u diváků není zajištěn. Streamovací služba bude pravděpodobně svázaná s Apple Music, nicméně v tuto chvíli není nic jisté.

AirPody jsou jen začátek

Nositelná elektronika je čím dál tím více populárnější, čehož jsou si vědomi i v Applu. Přeci jen hodinky Apple Watch a sluchátka AirPods patří mezi velmi úspěšné produkty kalifornské společnosti. Právě novou generaci Apple AirPods uživatelé již netrpělivě vyhlížejí. I když ta současná je na tom poměrně dobře, nejeden uživatel by jistě uvítal pár změn.

blank
Budou nové AirPody lepší než ty stávající?

Mezi ty očekávané patří například podpora bezdrátového nabíjení či lepší podpora gest. Samotná sluchátka sice sedí dobře v uchu většině lidí, nicméně i v tomto ohledu by mohly být příští AirPody lepší. Na čem lze také zapracovat, je ještě pohodlnější párování se zařízeními, které zajišťuje čip W1. Lze s velkou pravděpodobností očekávat, že s novými AirPody přijde také nový čip W2, který zlepší párovací proces.

Co nás čeká dál?

Letošní rok pro Apple bude především ve znamení ladění produktů a služeb než v radikálních změnách. Pro tento rok stojí před jablečnou společností především výzva v podobě zastavení propadu prodejů u svého nejvýdělečnějšího produktu, zároveň je potřeba dokončit omlazování počítačového segmentu, které započalo v loňském roce. Nový iOS 13 pravděpodobně nepřinese radikální změny, nicméně zlepšit použitelnost nových iPadů by mohl. Jak se se svými výzvami Apple v roce 2019 popere, budeme na SMARTmanii bedlivě sledovat.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku