Domů » Bleskovky » Apple prohrál soud Qualcommem. Některé iPhony zmizí z německého trhu

Apple prohrál soud Qualcommem. Některé iPhony zmizí z německého trhu

Patentová válka Apple vs. Qualcomm začíná nabírat na obrátkách a dílčím vítězem se zatím stává druhý jmenovaný subjekt. V minulém týdnu Apple v Číně obdržel předběžný zákaz prodávat starší modely iPhonů, přičemž Qualcomm usiluje o rozšíření tohoto zákazu i na současné iPhony. Apple se odvolal, situaci chce řešit aktualizací systému iOS, a iPhony v Číně prodává vesele dál. V Německu ale narazil do tvrdší skály.

V německých Apple Storech si iPhone 7 a 8 nekoupíte

Mnichovský soud stejně jako ten čínský uznal, že Apple porušuje patenty Qualcommu. Taentokrát se ale situace týká technologie Envelope Tracking (šetření energie během přenosu bezdrátových signálů) od společnosti Qorvo, která je součástí modemů v iPhonech 7, 8 a jejich Pluskových variant.  Jedná se tak o hardwarovou záležitost, která patrně nepůjde softwarově opravit.

Apple má podle CNBC v plánu se proti rozhodnutí soudu odvolat, „preventivně“ však přestal u našich sousedů dotčené iPhony prodávat; nenajdete je ani v jedné z 15 německých kamenných prodejen. Němečtí obyvatelé ale stále mají šanci zakoupit si tyto telefony online či u ostatních prodejců a operátorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments