Domů » Bleskovky » Některé iPady Pro jsou ohnuté už z výroby, podle Apple je to v pořádku

Některé iPady Pro jsou ohnuté už z výroby, podle Apple je to v pořádku

Letošní řada tabletů iPad Pro je od počátku velmi kontroverzní, a to hned v několika oblastech. Cenou zasahuje do segmentu počítačů, avšak i přes velmi vysoký výkon jim konkurovat nemůže, především kvůli omezením iOS. A pak je tu ještě jeden nepříjemný fakt, na který před nedávnem upozornil youtuber JerryRigEverything – nový iPad Pro je poměrně snadné ohnout a dokonce zlomit.

iPad Pro Bend Test! - Be gentle with Apples new iPad...

iPad Pro se ohne jako papír. Dejte si pozor, ať jej nerozsednete

Ohýbá se jak 11, tak 12,9palcový iPad Pro

Že se nejedná pouze o jednu vlaštovku, která jaro nedělá, dokazují četné příspěvky na sociálních sítích, v nichž si čerství majitelé nových iPadů stěžují, že jim zařízení přišlo ohnuté už z výroby. Server TheVerge si nechal od Apple poslat oficiální vyjádření a dočkal se překvapivé odpovědi. Jedná se údajně o vedlejší efekt výrobního procesu zařízení, který by se neměl v čase zhoršovat, stejně tak by neměl mít nežádoucí vliv na fungování tabletu.

Apple tak mírné ohnutí tabletu nepovažuje za závadu, což je u zařízení, jehož cena končí až na 56 tisících bez klávesnice a pera, značně znepokojující. Redaktor TheVerge přidal i příběh svého 11palcového iPadu Pro, který se ohnul po dvou týdnech používání; Apple mu jej vyměnil za nový kus, ale i ten byl už lehce ohnutý. Nejslabší místo je v oblasti USB-C portu a také v oblasti anténních předělů u verze se slotem na SIM kartu.

Gigant z Cupertina prý zatím vyšší zájem o výměnu zařízení zatím neeviduje a žádný výměnný program zatím spouštět nehodlá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments