Domů » Bleskovky » iPad Pro se ohne jako papír. Dejte si pozor, ať jej nerozsednete

iPad Pro se ohne jako papír. Dejte si pozor, ať jej nerozsednete

Nedávno představené iPady Pro jsou perfektně vybavené tablety s úctyhodným výkonem, prémiová je ale také jejich cena, která může dosahovat až 55 990 korun bez jakéhokoliv příslušenství. Z tohoto důvodu není od věci přemýšlet o nějaké ochraně, která by podle následujícího videa od JerryRigEverything měla být co nejpevnější.

Ohne se jako papír

iPad Pro Bend Test! - Be gentle with Apples new iPad...

Do testu odolnosti byla přizvána menší 11″ verze, jako obvykle se začalo torturou displeje. Zde se žádné překvapení neodehrálo, odolné sklo odolalo hrotu s tvrdostí 5 podle Mohse, lehké škrábance se objevily při kontaktu s hrotem o tvrdosti 6. Více by mělo vydržet sklíčko hlavního fotoaparátu, které je podle specifikací Apple safírové, avšak safír má u všech jablečných zařízení podobnou výdrž jako odolná skla.

Apple Watch 3: připlácet za safír se nevyplatí, poškrábe se stejně jako odolné sklo

Tělo tabletu je kovové a ostré a tvrdé předměty se do něj nenávratně podepíší, posun po znečištěné rovné podložce by mohl do zad udělat viditelné rýhy. To však není nejviditelnější konstrukční problém tohoto tabletu, ten je schován v jeho rekordní tloušťce 5,9 mm a absenci vnitřních výztuh. Test na ohyb prokázal, že není potřeba vytvářet příliš velkou sílu, aby se tablet ohnul a zlomil. Odložení na pohovku a zasednutí by tak mohla být pro iPad Pro konečná stanice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
43 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments