Apple údajně na WWDC aktualizuje všechny MacBooky (včetně řady Air)

V pondělí 5. června začíná tradiční vývojářská konference Apple WWDC, která je věnována především jablečným operačním systémům a vývojem aplikací pro ně. Občas se ale stane i výjimka a Apple této události využije k představení nových produktů. A právě letos má k takové výjimce dojít.

Na WWDC by měl být představený zcela nový 10,5″ iPad (více informací), a také bychom se měli dočkat upgradu všech notebooků v portfoliu Apple, tedy jak 12″ MacBooku, tak i MacBooků Pro, které byly naposledy výrazně inovovány loni v říjnu. Podle agentury Bloomberg bude u všech notebooků obměněn procesor za nejnovější sedmou generaci čipů Intel Kaby Lake. MacBooky Pro budou moci mít v nejvyšších konfiguracích víc než 16 GB RAM.

Apple údajně také zvažoval novou generaci řady MacBook Air, i když všichni věřili, že je s ní kvůli 12″ MacBooku konec. Poptávka po levných MacBoocích ale údajně zůstává překvapivě silná, takže podle agentury Bloomberg by představení nových Airů nemuselo být až tak šokující.

Posledním kusem hardwaru, který je od WWDC očekáván, je domácí asistent poháněný Siri, který se stane konkurencí pro Amazon Echo, Google Home a další. V této oblasti Apple podle autora životopisu Steva Jobse zaspal a kvůli tomu již nepovažuje Apple za inovativní společnost.Nepřehlédněte

Apple už není inovativní společnost, tvrdí autor životopisu Steva Jobse Walter Isaacson

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku