Cena:

Apple už není inovativní společnost, tvrdí autor životopisu Steva Jobse Walter Isaacson

Walter Isaacson strávil dlouhé hodiny se Stevem Jobsem, aby u něj nasbíral materiál pro sepsání jeho oficiální biografie. Aktuálně Isaacson pracuje jako ředitel a prezident Aspen Insitute a k Applu v éře po Stevu Jobsovi je celkem kritický. V posledním rozhovoru pro CNBC dokonce uvedl, že Apple již není jedna z nejinovativnějších společností; zejména v oblasti virtuálních asistentů podle něj přichází nejvíce inovací od Googlu a Amazonu.

isaacson

Isaacson sám používá jak Amazon Alexa, tak Google Home, někdy je prý dokonce nechává soupeřit mezi sebou. Podle něj nejsou virtuální asistenti pouze o hardwaru do domácnosti, ale velký potenciál pro ekosystém aplikací. Proto je překvapený, že Apple v této oblasti zaspal a Siri dosud do domácností nepřivedl. Šušká se sice, že Apple chytrého domácího asistenta chystá, avšak podle Isaacsona pro něj bude složité dohnat náskok soupeřů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.