TOPlist

Výrobce krytů odhaluje: Apple za měsíc představí nový 10,5″ iPad Pro

Společnost Apple v březnu představila nový iPad, který má být nástupcem modelů tabletové řady iPad Air (více informací). Apple má však ještě řadu iPad Pro, která si klade za cíl částečně nahradit počítač, k čemuž slouží příslušenství v podobě klávesnice a stylusu Apple Pencil. Tuto řadu zatím tvoří dva modely s úhlopříčkami displeje 9,7 a 12,9 palců, brzy se k nim zřejmě přidá 10,5″ model.

uag-a

O něm se spekuluje již delší dobu, jeho existenci nyní potvrzuje vyfocená obrazovka stránek výrobce příslušenství Urban Armor Gear, která zároveň uvádí termín uvedení krytů pro nový iPad na trh – stát se tak má už v průběhu příštího měsíce. Nový iPad Pro má podle Ming-Chi Kua z KGI dostat výrazně tenčí rámečky než všechny dosavadní jablečné iPady, půdorysné rozměry tak mají být podobné jako u 9,7″ modelu. O pohon se pak má starat čipset Apple A10X.

Jelikož se jedná o zcela nový model v portfoliu výrobce, očekáváme, že nebude představen pouze v tichosti na webu výrobce, ale na tiskové konferenci. Nejpravděpodobněji se jeví zahajovací keynote vývojářské konference WWDC, která se odehraje 5. června v San Jose. Konference WWDC je především o softwaru a o vývoji aplikací, v minulosti však zde byla představena nová zařízení, např. iPhone 4.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku