Apple iPad oficiálně: návrat ke kořenům

Společnost Apple si na dnešní den naplánovala premiéru svých nových produktů, což ostatně naznačila tradiční krátká odstávka online obchodu. Apple si nepřipravil žádnou pompézní akci, ale pouze své novinky vystavil na web. Kromě nové barevné varianty iPhonu 7 a 7 Plus zde máme nový 9,7″ iPad, který Apple nazývá jednoduše… iPad.

Tento tablet je naprostým základem v současném portfoliu jablečného giganta, nahrazovat má iPad Air 2. Jedná se tak o zařízení pro ty uživatele, pro něž je řada iPad Pro zbytečně výkonná a drahá, ale iPad Mini má zase malý displej. Nový iPad se má vrátit tam, kde jablečné tablety začínaly – do pozice nekompromisního zařízení pro konzumaci obsahu. Ta bude probíhat na 9,7″ displeji s rozlišením 2 048 × 1 536 pixelů, což znamená jemnost 264 ppi.

ipad2

Displej obepíná rámeček, s nímž má tablet půdorysné rozměry 240 × 169,5 mm, v rámečku se nachází tlačítko Touch ID a čelní FaceTime kamerka s rozlišením 1,2 Mpx. Hlavní fotoaparát na zádech disponuje rozlišením 8 Mpx, autofokusem a světelností f/2.4. Na bocích nechybí lighting konektor, sluchátkový jack a nezbytná tlačítka pro probuzení tabletu a pro změnu hlasitosti. Tělo tabletu je pochopitelně kovové, má tloušťku 7,5 mm a váží 469 gramů, respektive 478 gramů (Wi-Fi / LTE verze).

touchid

Nový iPad pohání předloňský čip Apple A9, kapacitu operační paměti Apple tradičně nezmiňuje. Data je možné ukládat na úložiště s kapacitou 32 nebo 128 GB, kromě toho je možné vybrat si model pouze s Wi-Fi připojením, případně s podporou sítí LTE – ten pak vzhledově odlišuje plastový pruh při horní straně zad. V tabletu je zabudován 32,4Wattový akumulátor, který má nabídnout až 10 hodin práce na Wi-Fi, případně 9 hodin na datech operátora, což obstarává slot na nanoSIM kartu. Operačním systémem je pochopitelně nejnovější iOS 10.

barvy

Předobjednávky nového iPadu u nás začnou od 24. 3., dostupnost zatím potvrzenou nemáme. Tablet bude nabízen ve stříbrné, zlaté a vesmírně šedé barvě za následující ceny:

Paměť Podpora LTE Cena
32 GB Ne 10 990 Kč
128 GB Ne 13 990 Kč
32 GB Ano 14 990 Kč
128 GB Ano 17 990 Kč
Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku