Apple oznámil datum příští keynote. Představí na ní nové počítače?

Apple keynote

Příští týden se uskuteční další tisková konference společnosti Apple. Z Cupertina dnes dorazila novinářům pozvánka na akci s podtitulem Peek Performance, která se odehraje v úterý 8. března v 19:00 našeho času. Jaké novinky se tam ukáží světu?

iPhone SE, iPad Air a…?

Prakticky se stoprocentní jistotou se dočkáme vylepšeného kompaktního smartphonu iPhone SE. Podle veškerých spekulací nepůjde o úplnou novinku (to vlastně iPhone SE nikdy nebyl), ale o upravenou stávající generaci s novým čipsetem Apple A15 Bionic. Ten telefonu přidá nejen více výkonu, ale také podporu sítí 5G. Zbytek výbavy by měl zůstat podobný jako u současné generace, jako je design, malý displej a pouze jeden fotoaparát.

iPhone SE 2020 23

Dalším představeným zařízením má být iPad Air, ovšem i v jeho případě by se mělo jednat pouze o výměnu čipsetu a přidání podpory sítí 5G.

Otazník visí nad novými počítači Mac. Jejich odhalení na jarní tiskové konferenci jsme dosud považovali za méně pravděpodobné, ovšem youtuber Marques Brownlee dává novou naději. Na svém twitterovém profilu zveřejnil jablečnou pozvánku a do textového popisku připojil „Apple Silicon“.

Pokud bychom se dočkali nového čipsetu Apple M2, mohl by Apple omladit první generaci svých ARMových počítačů: Macu mini, MacBooku Air a základního MacBooku Pro. Apple také pracuje na větším 27” iMacu, který dosud běží na procesorech od Intelu, ovšem v jeho případě prý Apple nasadí stávající procesory M1 Pro a M1 Max.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku