TOPlist

Apple musí řešit další problém. U iPhone 14 Pro dochází k vypalování displeje

iPhone 14 Pro 21
  • Funkce Always-On byla jedním z taháků iPhone 14 Pro a Pro Max
  • Někteří uživatelé si však na sociálních sítích začali stěžovat na vypalování obrazovky
  • K rychlejšímu vypalování údajně dochází v oblasti Dynamického ostrova

Jedním z hlavních lákadel modelů iPhone 14 Pro a Pro Max se stal vytoužený režim Always-On, díky němuž lze snadno a rychle zkontrolovat čas, datum či notifikace bez nutnosti probouzet telefon z úsporného režimu. Zároveň však zaznívaly obavy ohledně potenciálního vypalování displeje, ke kterému podle aktuálních informací dost možná skutečně dochází.

Někteří majitelé si totiž na sociálních sítích začali stěžovat, že v důsledku používání funkce Always-On zůstávají na displeji zmíněných telefonů stopy po vypálení, které nezmizí ani po vypnutí telefonu. Dostupné fotky, které mají sloužit jako důkaz, poměrně zřetelně zachycují obrysy času a tapety zamykací obrazovky na pozadí čínské komunikační aplikace WeChat.

Lidé si na sociálních sítích stěžují, že k rychlému vypalování dochází zejména v oblasti výřezu, kterému Apple říká Dynamic Island. Jedná se o malý ostrůvek v horní části obrazovky, ve kterém se nachází fotoaparát a další senzory. Zdá se, že problém je častější při spuštění jedné nebo dvou aplikací, čímž se zvětšuje vizuální velikost výřezu.

Hardwarové parametry iPhone 14 Pro

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: iOS 16, čipset: Apple A16 Bionic, hexa-core, GPU: Apple GPU, RAM: 6 GB, interní paměť: 128/256/512/1024 GB, pam. karta:
Rozměry: 147,5 × 71,5 × 7,85 mm, hmotnost: 206 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,1", OLED, rozlišení: Super Retina, 1179 × 2556 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.3, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, GPS: , konektor: Lightning
Baterie: 3 200 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 48 Mpx, f/1.78, 24mm, 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, druhý: 12 Mpx, teleobjektiv, f/2.8, 77mm, PDAF, OIS, 3× optický zoom, třetí: 12 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 13mm, 120˚, PDAF, čtvrtý: TOF 3D LiDAR scanner, hloubkový senzor, selfie kamera: 12 Mpx, f/1.9, 23mm + SL 3D (hloubkový/biometrický senzor), HDR, 4K video

V tuto chvíli není jasné, zda se jedná o rozšířený problém. Několik smolařů se s popsaným problém již údajně obrátilo přímo na servisní oddělení Applu. Jednomu z nich pak mělo být ze strany zaměstnanců servisu sděleno, že s podobným problémem se dosud nesetkali. Dotyčnému se nicméně podařilo získat bezplatnou výměnu obrazovky v rámci prodloužené záruky Apple Care+. Podle jiného majitele se stopy po vypálení začaly objevovat zhruba po měsíci používání.iphone 14 pro dynamic island 2Nepřehlédněte

Dynamic Island: co všechno umí nejdiskutovanější novinka iPhone 14 Pro?

Společnost Apple se k situaci zatím nevyjádřila a není jasné, jaké kroky k vyřešení problému podnikne. Vypalování obrazovky není nový problém a může být způsobeno řadou faktorů – například dlouhodobými statickými obrázky na displeji telefonu. Zdá se však, že kvůli funkci Always-On by se tento problém mohl u iPhonů 14 Pro a 14 Pro Max vyskytovat častěji.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku