Apple AirPods Pro 2 dostanou největší inovaci ve své historii, tvrdí uznávaný zdroj

AirPods Pro 02

Ať si to chceme přiznat či nikoli, sluchátka AirPods od Applu změnila naše vnímání bezdrátových sluchátek a zpopularizovala je natolik, že se z nich stala běžná součást našich každodenních životů. S příchodem novějších modelů Apple vždy něco málo přidal, avšak v jádru se stále jednalo o klasické AirPody se všemi výhodami a nevýhodami. Jednou z největších změn bylo představení AirPods Pro, které opustily tradiční peckovou konstrukci ve prospěch špuntů s aktivním potlačením hluku.

Není divu, že fanoušci sluchátek od Applu netrpělivě vyhlížejí jejich nástupce se spekulovaným označením AirPods Pro 2. Ty podle leakera LeaksApplePro budou odhaleny 13. září společně s novou řadou iPhonu. Kromě data představení si jmenovaný zdroj ještě přisadil – AirPods Pro 2 prý přijdou na trh s doposud největší inovací ve své historii.

airpods pro 2
Sluchátka AirPods Pro 2 údajně čeká změna uvnitř i vně

Co bude tím tajemným vylepšením? Nic jiného než podpora bezztrátových audio kodeků. U současné iterace sluchátek se Apple příliš nechlubí, jaké kodeky podporují, přičemž se předpokládá, že primárně využívají AAC. Podporu pro bezztrátové kodeky nenasadil Apple ani u svých sluchátek AirPods Max. Kromě bezztrátového poslechu se máme těšit také na inovovaný design, který se zbaví mnohými vysmívaných, avšak ikonických nožiček. Výrazného vylepšení se má pochopitelně dočkat také aktivní potlačení hluku.airpods pro black backgroundNepřehlédněte

Airpods Pro 2 slibují dvě praktické novinky. Potěší audiofily i zapomnětlivce

Změny ale nebudou zadarmo. Podle serveru iDropNews bude cena AirPods Pro 2 přibližně 299 dolarů (cca 8,5 tisíce Kč), což je téměř o 50 dolarů více, než původně stály AirPods Pro.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku