Domů » Články » AirPods Pro: otestovali jsme novou generaci sluchátek od Applu

AirPods Pro: otestovali jsme novou generaci sluchátek od Applu

Apple tento týden zcela nečekaně představil novou generaci svých oblíbených bezdrátových sluchátek AirPods Pro, do prodeje je uvedl 30. října. Vylepšenou verzi sluchátek již v redakci testujeme a v tomto článku vám prozradíme, jak sluchátka hrají a zda se vyplatí do nich investovat. Cena je totiž opět „applovská“, díky čemuž je nutné připravit se na slušný průvan v peněžence.

Když Apple na podzim 2016 představil sluchátka AirPods (recenze), dost lidí si klepalo na čelo, co je to za nesmysl. Myšlenka malých bezdrátových sluchátek byla bezesporu dobrá. Nicméně stejný tvar jako drátové EarPods novinku předurčoval k tomu, že bude v uších držet jen někomu. Stejně tak diskutabilní výdrž baterie.

Pro někoho nekvalitní zvuk a velmi omezené ovládání indikovaly, že tohle nejspíš bude jen pro nadšence. Jenže se bavíme o Apple. Kdyby natřeli gumového čerta na bílo, prodají jich vagón. A stejné to nakonec bylo i s AirPods. V průběhu dalších měsíců se ze sluchátek stal doslova hit a člověk na ulicích potkával čím dál tím více lidí s bílými peckami na tyčkách v uších (nebo v horším případě s jejich klony).

I přes výrazné nedostatky uživatelé iPhonů kupovali sluchátka jak zběsilí. A nakonec není čemu se divit. Apple opět udělal to, co mu jde nejlépe. AirPods nebyly ve své době nejlepší, nemohly se pyšnit vysokou kvalitou zvuku, neměly nejdelší výdrž na jedno nabití… a ne každému držely v uších. Ale zcela bez debat nabídly do té doby nejlepší uživatelskou zkušenost pro majitele iOS a macOS zařízení.

airpods pro 07
Sluchátka Apple AirPods Pro přicházejí se zcela novým designem

Jednoduché párování, přepínání mezi zařízeními díky synchronizaci skrz iCloud, přerušení přehrávání vyndáním z ucha, ovládání některých funkcí poklepem na levé nebo pravé sluchátko. To vše pro mnoho lidí zjevně znamenalo mnohem více než kvalita zvuku. Vzhledem k tomu, že nejčastěji AirPods vídáte venku na ulici, v MHD, když lidé telefonují nebo při sportu, kvalita zvuku v tu chvíli nemá takovou prioritu. Nakonec ani nevadilo, že sluchátka nejsou odolná vůči potu nebo vodě. Běhá se s nimi i tak ve velkém.

AirPods Pro 02

Na jaře 2018 přišel menší update v podobě druhé generace. Obecně se spekulovalo a čekalo výrazně více než jen nový čip, který zrychlil párování a přepínání mezi zařízeními a umožnil „Hey, Siri“ bez nutnosti poklepu na sluchátka. Nejvýraznější změnou tak byla nabíjecí krabička podporující bezdrátové nabíjení standardu Qi. Ovšem za nemalý příplatek.

AirPods Pro: potichu a bez humbuku

Během letošního léta a brzkého podzimu se objevily další spekulace a úniky, které naznačovaly, že Apple připravuje zcela nová sluchátka. Měla být představena během druhé podzimní keynote, kde mimo jiné se měly objevit i nové MacBooky a iPady Pro. Nestalo se tak a Apple celkem v tichosti představil v pondělí 28. 10. zcela nové AirPods Pro. Do prodeje šla novinka okamžitě a k prvním zákazníkům a do obchodů se dostala již ve středu 30. října. Nástup tedy velmi rychlý a překvapivě třeba v New Yorku se v Apple Storech na nové AirPods Pro stály fronty.

airpods pro 04

Tim Cook pak prohlásil, že očekává, že první vlna prodejů bude realizována ze strany stávajících majitelů původních AirPods, kteří chtějí vyměnit nebo potřebují druhý pár. Následně očekává velmi dobré průběžné prodeje i novým zájemcům, kteří s AirPods zkušenost doposud nemají.

Prodej nových sluchátek byl spuštěn celosvětově ve stejnou dobu. Což znamená, že moje přítomnost v USA v tomto případě nenabídla žádnou výhodu. Naopak. Kvůli časovému posunu jsem sluchátka dostal do ruky o pár hodin později než první šťastlivci v Čechách. Ani cenový rozdíl není tak dramatický, jak bývá třeba u iPhonů. Jedinou výhodou, kterou jsem nakonec mohl využít, bylo Apple Care+ pro sluchátka. Vzhledem k ceně AirPods Pro, 249 USD (přibližně 5 700 Kč), bylo 29 USD za Apple Care+ poměrně snadné rozhodnutí.

Jak jsem kupoval sluchátka v USA?

Sluchátka jsem si vyzvedl v místním Apple Store. Pittsburgh není na americké poměry nijak velké město. Takový Humpolec. I tak tu jsou ale po městě tři Apple obchody. Ten, který jsem zvolil, je uprostřed velkého obchodního centra a otevírá ve stejný čas jako celé centrum. Dorazil jsem pár minut před otvíračkou a před obchodem už stála fronta asi 15 lidí. Většina z nich přišla pro nová sluchátka.

Čistě ze zájmu jsme v Apple Store chvíli zůstal a sledoval ten šrumec uvnitř. Během zhruba 10 minut jsem napočítal 20 lidí, kteří si nová sluchátka odnášeli. Ač je to velmi malý a nicneříkající vzorek, alespoň trochu napovídá, že novinku budeme pomalu ale jistě vídat v uších lidí častěji, než by se přes vysokou cenu mohlo zdát.

airpods pro 09
AirPods Pro se prodávají v poměrně malé krabičce

Celý obrázek pak ve středu večer dokreslil analytik Neil Cybart, který nas svém Twitteru napsal, že cena 249 USD za AirPods Pro je celkem agresivní. Tedy nízká. A že Apple klidně mohl začít na 299 dolarech, a i tak by se novinka velmi dobře prodávala. Uvidíme, co přinese poslední kvartál letošního roku, pro Apple první kvartál fiskálního roku 2020.

Tim Cook ve středu během hovoru s investory, kde oznamoval finanční výsledky za minulý kvartál a výhled na další čtvrtletí, uvedl, že v USA Apple nabídne držitelům Apple Card (recenze) snadné financování nákupu nového iPhone bez úroku. Dá se tedy předpokládat, že vánoční kvartál zaznamená nárůst prodejů nových iPhonů, hlavně pak modelu 11, o který je už tak velký zájem. A s tím půjdou ruku v ruce nová sluchátka.

Co se nachází v balení?

Pojďme se ale na novinku konečně podívat. Používám je lehce přes 48 hodin a v uších jsem je za tu dobu měl zhruba 10 hodin. Od práce v kanceláři, přes psaní v kavárně, pár mil běhu na pásu ve fitku, nakupování v rušném obchodě a telefonování jak v kanceláři, tak na ulici. Prošel jsem si tedy většinou běžných situací, pro první dojmy a rychlé hodnocení by to mělo stačit.

AirPods Pro jsou zabalené stejně jako předchozí generace v malé krabičce, která kromě sluchátek samotných obsahuje ještě kabel s USB-C na jednom konci a Lightning na druhém. Tušíte správně, nabíjecí krabička sluchátek je stále osazena Lightning konektorem, ne USB-C. Apple se svého standardu drží zuby nehty.

Běžně se návody v balení nezabývám, ale v tomto případě ho považuji za důležitý. Sluchátka mají totiž zcela přepracované ovládání, ke kterému se dostanu později a v návodu je velmi názorně popsané. Stejně tak postup výměny silikonových nástavců do uší. Střední velikost je nasazena na sluchátkách, v balení je pak malé papírové pouzdro s dalšími dvěma velikostmi. Doporučuji hned na začátku vyzkoušet, která velikost sedne nejlépe.

AirPods Pro 4
Apple AirPods Pro

Já sám jsem zůstal u té střední, která mi v uších drží nejlépe. Dobře utěsní zvukovod a ani po pár hodinách nemám pocit, že by sluchátka byla v uších nepříjemná. Což třeba o dříve používaných Samsung Galaxy Buds říci nemohu. Z těch mě bolely uši velmi rychle a výměna nástavců nepomohla. To je k samotnému balení vše. Nic víc od něj nečekejte.

AirPods Pro jsou již v balení nabitá zhruba na 60 %, stejně tak krabička. Můžete je tedy po vyndání začít rovnou používat. Párování probíhá stejně jako u předchozích dvou generací. Stačí krabičku otevřít a podržet ji u iPhone nebo iPad. Během pár vteřin se objeví výzva pro spojení a následně vás průvodce provede prvotním nastavením a ukáže nové ovládání sluchátek.

Nová nabíjecí krabička je nižší a širší než ta předchozí. Je také citelně těžší. Nicméně do malé kapsičky u kalhot se vejde a stále patří AirPods Pro mezi ta nejskladnější a nejpraktičtější sluchátka na trhu. Naštěstí není již nutné připlácet si za bezdrátové nabíjení. To dostanete již v základu.

Sluchátka samotná mají jiný tvar. Oproti původním AirPods mají více zahnutou nožičku, která je také výrazně kratší. Nové jsou i dotykové plošky pro ovládání a černé plošky mikrofonů na vnější a vnitřní straně sluchátek. V uších vypadají AirPoids Pro jinak, ale rozhodně si je s ničím jiným nespletete. Pořád je vcelku jasné, že to jsou Apple sluchátka.

Novinek není málo

AirPods Pro přinášejí oproti původním AirPods první i druhé generace několik výrazných změn. Tou největší je funkce Active Noise Cancellation (ANC), tedy aktivní potlačení okolního hluku. To má v případě Apple tři režimy. První je samotné potlačení okolního zvuku, které pasivně využívá silikonové špunty do uší utěsňující zvukovod a následně dva mikrofony. Jeden je na vnější straně sluchátek a poslouchá okolní zvuk. Druhý je na vnitřní straně sluchátek a poslouchá, co všechno zvenku prošlo dovnitř.

Zvuk je čipem H1 analyzován 200x za vteřinu a musím říct, že Apple dosáhl překvapivě dobrého výsledku. Jak jsem psal výše, sluchátka jsem za poslední dny používal jak v hlučném prostředí obchodů, nebo posilovny, tak i v kavárně. Jak pro poslech hudby, tak pro telefonování. Běžný okolní hluk je potlačen na úroveň jemného těžko slyšitelného šumu, který nijak neruší přehrávanou hudbu nebo probíhající hovor.

Do sluchátek proniknou jen hlasité a velmi ostré zvuky. Jinak nic. S původními AirPods jsem měl například při běhání na pásu v posilovně problém, protože jsem slyšel sám sebe, jak dupu na pás. S novými AirPods Pro ani náznak po tomto zvuku. Dalším režimem je vypnutí ANC. Okolní zvuky jsou lehce potlačeny tím, jak silikonové nástavce ucpou zvukovod. Na tom není nic moc zajímavého.

AirPods Pro 07

Podstatně zajímavější je mód Transparency. V tomto režimu vnější mikrofon sluchátek vezme okolní hluk a zvuky, zvýrazní je a pošle do sluchátek. V praxi to znamená jedno. Chcete-li s někým mluvit, stačí přepnout sluchátka do tohoto režimu a nemusíte je vyndávat z uší. Člověka, se kterým mluvíte, uslyšíte velmi dobře, jako byste v uších neměli nic.

Zlepšila se i kvalita zvuku na opačnou stranu. Nové jsou totiž mikrofony a jejich umístění. To má za výsledek za prvé podstatně lepší kvalitu zvuku, který jde při hovoru od vás, ale hlavně mikrofony dokáží lépe odstínit okolní hluk. Druhá strana tak slyší dobře vás a ne vaše okolí. Zkoušel jsem telefonovat jak z ulice, tak z rušné kavárny a ani v jednom případě druhá strana nezaznamenal jakýkoli hluk, který okolo mě byl.

Zcela nové ovládání

Tím se dostávám k samotnému ovládání sluchátek. Apple zde upustil od dřívějšího poklepu na sluchátka, protože s aktivním ANC je klepnutí do sluchátka velmi nepříjemné. Nově mají jak pravé, tak levé sluchátko na nožičce, která je kratší než u starších AirPods, dvě dotykové plošky. Ovládají se stisknutím prsty proti sobě.

 • 1x stisk – spuštění / zastavení hudby
 • 2x stisk – posun o písničku dopředu
 • 3x stisk – posun o písničku zpět
 • delší podržení je volitelné pro pravé a levé sluchátko. Můžete si vybrat mezi ovládáním aktivního potlačení okolního hluku a aktivací Siri.
airpods pro 08
Sluchátka můžete pohodlně ovládat přímo z hodinek Apple Watch

Původně jsem si myslel, že tohle není úplně dobrá cesta, ale prvních pár hodin ukázalo, že tento způsob ovládání je intuitivní a rychle si na něj zvyknete. Když mám sluchátka v uších a chci s někým mluvit, tak rychlým stiskem nožičky zastavím hudbu a delším stiskem, který trvá asi vteřinu, přepnu ANC do módu Transparency. Je to rychlé a spolehlivé.

Parťák k telefonu i tabletu

Nové je ovládání i v telefonu nebo v iPadu. Jak nastavení v sekci Bluetooth, kde si můžete vybrat co bude dlouhý stisk na nožičce jednoho nebo druhého sluchátka dělat, nebo si projít testem, který vám napoví, jestli velikost vámi zvoleného silikonového nástavce je pro vás ta správná. Nové je také ovládání v Control Center, kde podržením posuvníku hlasitosti otevřete přepínání režimů ANC. Stejně tak můžete tuto novinku ovládat z menu přehrávání hudby na Apple Watch (recenze).

Další novinkou je odolnost proti potu a vodě IPX4. Předchozí generace odolné nebyly, alespoň ne oficiálně. S novými AirPods Pro se ale uživatelé nemusí bát vyběhnout do deště, sluchátka by to měla vydržet v pohodě. Pozor ale. Nezaměňovat odolnost proti vodě s vodotěsností. Na plavání to ještě není.

Bezdrátové dobíjení & výdrž

Z novinek je výše uvedené vše. Bezdrátové nabíjení bylo již v minulé generaci a výdrž baterie se v podstatě nezměnila. Sluchátka by měla vydržet 5 hodin na jedno nabití, 4,5 hodiny v případě aktivního ANC. Nabíjecí krabička jim pak poskytne výdrž na dalších 24 hodin. Nabíjení probíhá, jak už bylo řečeno, buď skrz přibalený kabel nebo bezdrátově za pomoci standardu Qi. Bohužel jsme se zatím nedočkali zpětného nabíjení skrz zadní stranu iPhonu, ačkoli spekulace hovoří o tom, že iPhone 11 Pro je pro tuto funkci hardwarově vybaven. Třeba Apple jen čeká na vhodný okamžik, aby tuto možnost zpřístupnil jen aktivací v dalším z updatů iOS.

Kvalita zvuku je hodně subjektivní hledisko a každý ji vnímáme jinak. Porovnával jsem nové AirPods Pro s oběma předchozími generacemi AirPodů. Subjektivně mi přijde, že nová sluchátka hrají lépe. Lví podíl na tom má určitě ANC, které utlumí okolní hluk a máte tak možnost lépe vnímat přehrávanou hudbu.

Někdo by mohl říci, že zvuk je plochý a chybí mu výraznější prostorové vyjádření. Což je nejspíš pravda, ale pořád se bavíme jen o špuntech do uší. Ať tak či tak, pro použití, ke kterému jsou AirPods Pro určena, je kvalita zvuku naprosto dostačující a porovnávat je s over-ear nebo around-ear sluchátky, jak to mnozí dělají, je holý nesmysl. Pokud ale máte rádi výrazné basy, raději se podívejte po něčem jiném, tady AirPods Pro příliš neexcelují.

Koupit či nikoliv?

Vyplatí se tedy pořizovat nejnovější sluchátka z pera jablečného giganta? Z mého pohledu záleží hlavně na tom, jak často sluchátka používáte. Pokud je máte, stejně jako já, v uších denně, nejspíš oceníte nový tvar, který dobře sedne do uší a ani po delší době není nepříjemný. Stejně tak ANC, které považuji za tu největší a nejužitečnější změnu.

airpods pro 01

To, jak dokáže odrušit okolní hluk prostě nemá chybu. Jiné ovládání, bezdrátové nabíjení a odolnost jsou pak už jen drobnosti, které dokreslují celkově velmi dobrý uživatelský zážitek. V tomto případě to pak dává smysl utratit oněch 7 290 Kč včetně DPH.

Nepřehlédněte – sluchátka AirPods Pro mají vážný problém. Jsou neopravitelná

Pokud však patříte mezi ty, kteří si vezmou sluchátka do uší jen občas, asi bych si nákup dobře rozmyslel. AirPods Pro jsou bez diskuse skvělá sluchátka pro každodenní použití a jejich použití s více Apple zařízeními je bezkonkurenční. Důležité je však to slovo každodenní. Pokud sluchátka použijete tak tak jednou či dvakrát za týden, asi bych na vašem místě těch sedm tisíc raději ušetřil.

Apple AirPods Pro

8.7

design a zpracování

9.0/10

kvalita zvuku

8.1/10

pohodlnost nošení

8.8/10

výdrž baterie

8.7/10

Klady (+)

 • vylepšený design
 • pohodlné, dobře drží v uších
 • odolnost vůči stříkající vodě & potu
 • funkce pro potlačení okolního hluku
 • adaptivní ekvalizér

Zápory (–)

 • vyšší cena
 • ovládání přes dotykové plochy
 • kvalita zvuku vzhledem k ceně

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

„že zvuk je plochý a chybí mu výraznější prostorové vyjádření. Což je nejspíš pravda, ale pořád se bavíme jen o špuntech do uší“
Jen o špuntech … všichni majitele kvalitních in-ear sluchátek zajisté plesají radostí na tímto prohlášením :D

bob
Anonym
bob
Offline

Coz vubec nevadi, protoze majitele iprdu jsou hlusi jak poleno, a kvalitnejsi zvuk ani nejsou schopni postrehnout. To ostatne sami pisou pod kazdou diskusi iprdech.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Jo, docela mi tahle věta pobavila, už jsem chtěl psát že proč by nemohly mít soundstage aspoň jako základní Shure. Dokonce spousta bezdrátových sluchátek má velmi kvalitní soundstage, který není narozdíl od zvuku limitován technologii BT. Jinak docela dobrá recenze shrnující klady a propojení se systémem. Dodám, že neslyšel jsem, ale podle recenzí je kvalita zvuku lepší, ovšem s výrazem kostlivců na střeše (to samý byla předchozí verze). Tedy málo basů a cinkající vejšky: “ you’re still going to be missing out on some of your favorite sub-bass synths, but drum kicks and deep voices come through fine.“ „… in… Číst vice »

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Tak absence přebasovanosti není na škodu, třeba já mám takovou charakteristiku rád a co vím, tak podobná situace byla i u těch drátových špuntů od Applu, co se prodávaly před 10 lety.
Myslím, že těch uducaných sluchátek od Bose, Sennheiser apod. je na trhu dost.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Nevím kdo mluvil o přebasovanosti.

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Tak pro mě třeba TWS od Sennheiseru přebasované jsou, pro někoho jsou ok. Pro mě třeba budou Airpody Pro ok. Nelze takhle generalizovat subjektivní vnímání zvuku, proto i v audiofilské technice vzniká X charakteristik různých high end sluchátek, určitě nelze vzít jednu a strčit to všem.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Tak Airpody mají do audiofilskeho zážitku míle daleko. Nejde jen o ladění zvuku, které lze částo v nouzi ohnout, ale o samotnou kvalitu zvuku.

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Kdo se baví o Airpodech? Bavíme se o modelu Pro, který jsi 100% neslyšel. Kdo říká, že airpody jsou audiofilské? Jsou to TWS sluchátka, tam nejde čekat zázraky. Já jen říkám, že jsem rád, že mají takovouhle charakteristiku, protože je mi daleko bližší jak ta od Bose nebo Sennheiseru.
Proč si neustále mimo, jako unikát?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

@_qam_
Vybírání na co budeme reagovat, moje oblíbená taktika.
GJ

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Jak říkám, o přebasovanosti jsem nemluvil. U špuntů/pecek obecně přebasovanost, pokud není dána nesmyslným utlumením ostatních frekvencí, což způsobí ten ohavný mudded zvuk, přebasovanost z mého pohledu moc nehrozí. A právě proto mám u pecek raději, pokud mají nastavený V(U) shape signature, protože tím prostě kompenzují to co jim fyzicky vždycky bude chybět. A tohle platí OBZVLÁŠTĚ u BT sluchátek, kde je zatím znatelný clipping i u mých over-ear. Jak řikam, jsem zvědavý na další testy, protože zatím v recenzích je plno subjektivních dojmů a ty se můžou zatraceně hodně lišit od reality – což se asi také liší, protože… Číst vice »

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Omlouvám se za opakování slova „prostě“ atp., ještě jsem vožralej, ale podstata příspěvku sedí :D

uni
Uživatel
uni
Offline

Fajn citace, dokonce má jen dva problémy 😊 Zapomněla zahrnout „může chybět“ a jak je to v porovnání s obdobnými produktu 😉

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Co „může chybět“? Proč bych měl zmiňovat ostatní produkty, když mluvim o Airpods Pro? Co jsou ostatní produkty? Ty v recenzi? Že powerbeats my lepší basy nebo původní Airpods? Sám jsi nevyplodil kloudnýho nic, ty audiofile ze sklepa.

Zappir
Uživatel
Zappir
Offline

Mam ich dva dni a musim rict ze delaj radost. Prvu a druhu generaciu som neskusal, sluchatka z krabicky su sh1t predpokladam ze zakladne airpody su na tom dost podobne. Pouzival som alternativu od samsungu, taky dobry ale nemali ANC. Pokukoval som po Sonyckach, ale designeovo mi pridu hnusne… jako jo, 7klackov za spunty do usi neni malo penazi, ale konkurencia nestoji o moc min. Su to sluchatka pre ludi ktory nepotrebuju top kvalitu zvuku (nerikam ze kvalita je zla, ale pocul som uz lepsi zvuk), dolezite je pohodlie. Instalacia je bezproblemova, ANC super. Su fakt pohodlne, ani neviem ze… Číst vice »

Dealler
Uživatel
Dealler
Offline

Jasně, ty sluchátka nejsou špatný, ale v týhle cenový hladině koupíš mnohem lepší sluchátka s ANC. Pro majitele iPhonu to má možná smysl skrz konektivitu, pro ostatní je to jenom předraženej krám.

Zappir
Uživatel
Zappir
Offline

Mozes napsat konkretny model? True wireless s ANC, ktore nevypadaj dementne?

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Pirr: Já si divolím:
Beoplay E8 2.0
Sennheiser Momentum
Sony WF-1000XM3

David
Anonym
David
Offline

shepii: Z tvé nabídky je jediný použitelný konkurent Sony WF-1000XM3. Zbylé dva jsou znateně dražší se znatelně slabší výdrží než Airpods Pro.

Q
Anonym
Q
Offline

David: zvukově jsou ale všechny tři znatelně výš, proto bych si o použitelnosti Airprdu a nepoužitelnosti zbylých dovolil pochybovat.

Dealler
Uživatel
Dealler
Offline

Pirr: Tak dementně vypadaj i ty airprdy, ale to už je věc názoru.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

On očividně nemyslel wireless sluchátka. Do teď byl problem Airpods že hrála hůř než i 3x levnější sluchátka a uživatel platil za funkce a bezdrát. Očividně tohle spoustě lidem nevadí, ale pak jsou tu lidi, které zas tolik nezajímá, jestli budou moct mačkat šťopku jako jestli ten zvuk je dobrej. A pro ně prostě objektivně Airpods nebyly dobrou volbou. Airpods Pro se tedy zdály jako příležitost, avšak zatím to spíš vypadá, že zvuk bude průměrný, dohnaný oproti předchozí verzi opět funkčně (anc + špunty). Pořád se čeká na nějaký kvalitní test, ale soundguys napovědeli docela dost kde se zřejmě budem… Číst vice »

Pastor
Anonym
Pastor
Offline

Typické pokrytecké názory iovci. Při u uvedení prvních iprdu měli kopu keců, jak jsou pecky mnohem lepší než špunty, protože nejsou izolování a mohou slyšet okolí téměř stejně jak bez sluchátek. Teď dávají smysl jenom špunty s ,ANC, přece se nenecháme rušit okolím. Neskutečne:)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

iprdy? To si kupuješ? Kolik ti je? 6?

David
Anonym
David
Offline

Q: Ty už si je osobně porovnával nebo tu opět jen vaříš z vody?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

@Johny
Já tomu svému taky říkám iprd Pro :)
Mít k tomu zařízení alespoň minimální respekt, měl by zajisté jiný titul.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR
Online

JoeBlack: pak se nabizi otazka proc ho vubec mas, kdyz k nemu nemas jak pises ani minimalni respekt ?

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Máme doma jeden iPad Air 2 od prvního dne kdy se začal prodávat a až na lehce slabší baterku jede stále naprosto bez problému nějakých pět let. Dostal i iPadOS. V tabletech je Apple světelné roky přede všemi. Až se objeví někdo lepší, přejdu klidně na alternativu, která teď není, což je pro nás, koncové zákazníky, špatně.

Martin
Anonym
Martin
Offline

Samozřejmě, i ten nejlevnější iPad je daleko lepší, než nejdražší tablet s androidem. Nechápu, že za ty roky nedokázal žádný výrobce přijít s něčím, co by iPadům aspoň trochu konkurovalo. Není divu, že Apple v prodejích tak drtivě vede.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

@PetrCBR
Zajímavější otázka je proč vás to zajímá?
Bolí vás představa, že někomu, kdo na ipad pro očividně má a tudíž nemůžete použít ohranou pohádku, ipad nemá rád?

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR
Online

JoeBlack: protoze jsi to psal a proto me to zajima … neni to logicke ?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Ale mě to taky zajímá protože jsi o tom psal … není to logické?

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR
Online

JoeBlack: nikde jsem nikdy nikomu nic podobneho nepsal a ani nemam potrebu. Kazdy at si pouziva co mu vyhovuje. Proto me zajima proc nekdo pouziva neco co my nevyhovuje ?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Dobře, nepochopil, jedeme dál.
Napadlo vás někdy používat něco … pro zkušenost? Pro zjištění co je všechno špatně? Mít jednoduše přehled?

Petr21
Anonym
Petr21
Offline

Spíš mě napadlo, že jsi pako a kecáš :D :D :D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

To už tady bylo před dobou, samozřejmě se nikdo po linku na fotku mého iprdu Pro neozval …

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Martin: Pokud tak soudíš pouze podle prodejů, tak potom tedy musí platit i „Samozřejmě, i ten nejlevnější Galaxy je daleko lepší, než nejdražší smartphone s iOS. Nechápu, že za ty roky nedokázal žádný výrobce přijít s něčím, co by Galaxy aspoň trochu konkurovalo. Není divu, že Samsung v prodejích tak drtivě vede.“ Souhlas, hodí se do krámu?

zapalik
Uživatel
zapalik
Offline

Já mám taky iPad Pro, iprd mu neříkám, ale působí na mě mírně psychopaticky, když někdo po uživatelů požaduje aspoň minimální respekt k nějakému zařízení. Proč? To může napsat jen hloupý fanatik.

David
Anonym
David
Offline

Libratone track air+

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

„shepii (neregistrovaný)Nahlásit | 2. 11. 2019 v 5:06
Martin: Pokud tak soudíš pouze podle prodejů, tak potom tedy musí platit i „Samozřejmě, i ten nejlevnější Galaxy je daleko lepší, než nejdražší smartphone s iOS. Nechápu, že za ty roky nedokázal žádný výrobce přijít s něčím, co by Galaxy aspoň trochu konkurovalo. Není divu, že Samsung v prodejích tak drtivě vede.“ Souhlas, hodí se do krámu?‘

Jenze on nejlevnejsi Galaxy nema lepsi prodeje nez drazsi iPhone. Od tebe bych ale vic nez hloupou analogii, ktera v kontextu nedava smysl a vlastne neni ani pravdou, stejne necekal:)

Petr21
Anonym
Petr21
Offline

JoeBlack: Tak jestli nechceš, aby mě tohle po tvých příspěvcích napadalo, zlepši své PR ;)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Pokud chcete inteligentní diskuzi, víte kde máte začít?