Domů » Bleskovky » Android na zkoušku? Samsung se snaží zlanařit uživatele iOS skrze aplikaci

Android na zkoušku? Samsung se snaží zlanařit uživatele iOS skrze aplikaci

Souboj o zákazníky je v mobilním světě poměrně nelítostný. Jestli se některá firma může pochlubit loajálními zákazníky, je to rozhodně Apple. Kdo totiž jednou vstoupí do jablečných vod, zpravidla v nich už zůstane. S tím se nicméně nehodlá smířit světová jednička na poli chytrých telefonů, korejský Samsung. Ten si pro uživatele iPhonu připravil speciální webovou aplikaci, skrze kterou chce představit výhody Androidu.

Samsung Galaxy S20 Ultra 001
Samsung se snaží zlákat uživatele iOS skrze webovou aplikaci

Webová aplikace nese vtipný název iTest. Po navštívení internetové stránky z iPhonu vám bude nabídnuta možnost přidat si webovou aplikaci na plochu a vyzkoušet si, jaké to je vlastnit telefon od Samsungu. V rámci aplikace toho můžete vyzkoušet poměrně hodně, například změnit si téma, procházet obchod Galaxy Store, vyzkoušet aplikaci fotoaparátu, přijmout testovací hovor a SMS a mnoho dalšího. Perličkou návštěvy obchodu Galaxy Store je banner propagující Fortnite, který Apple ve svém obchodě zakázal.

samsung iTest
Samsung iTest

Plnohodnotná zkušenost to každopádně není. Jakmile se pokusíte zahloubat trochu více do nastavení či vyzkoušet nějakou aplikaci pořádně, narazíte na limity webové aplikace. Samsung prozatím iTest propaguje pouze na Novém Zélandu, nicméně pokud kampaň bude úspěšná, dá se předpokládat, že Korejci spustí celosvětovou marketingovou kampaň.

Nepřehlédněte – Recenze Samsung Galaxy A52 5G: král střední třídy

Jak jste na tom vy, naši čtenáři? Přesvědčila by vás podobná aplikace ke změně systému? Dejte nám vědět do komentářů.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Hodně povedené a vtipné :)

  • Je to pecka. Palec nahoru. :D

   Ne ze bych presel na Android, ale zkusit to je fajn :D

  • White Hat ت

   Moc to zrovna nesedí 🤔 u nás v podzemí šla loajalita totálně do pr…. , Iphony včetně mecu tu v osobním vlastnictví nemá už skoro nikdo až na pár výjimek a to přitom byly téměř do slova tetovaní Applisti včetně mě !

   Android je prostě někde úplně jinde , což bylo asi pro všechny nejhorší zjištění.

 2. Škoda, že Samsung nedotáhl vlastní OS, One UI se mi líbí, ale Android nechci, takže mají smůlu, zůstávám na jabku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).