Domů » Bleskovky » Známe ceny letošních iPhonů. Za nejvybavenější model zaplatíte přes 30 tisíc

Známe ceny letošních iPhonů. Za nejvybavenější model zaplatíte přes 30 tisíc

O tom, že do světa unikly podrobné specifikace iPhone 7 a jeho větší verze Plus, jsme vás už informovali. Nyní se však, stejně jako v případě úniků parametrů, na čínské sociální síti Weibo objevil ceník jablečných telefonů.

iPhony byly odjakživa jedny z těch nejdražších smartphonů na trhu, tedy alespoň v našich končinách, a jinak tomu nebude zřejmě ani nyní. Základní verze iPhone 7 má údajně stát 790 dolarů, což činí v přepočtu přibližně 19 100 Kč, a pokud vezmeme v úvahu přepočet ceny na naše poměry, počáteční cena by u nás mohla přesahovat hranici 20 tisíc korun – přibližně 21 300 Kč.

iphone-7-pricing
Ceny iPhone 7 & 7 Plus

Mnohem „zajímavější“ je však situace u většího a výkonnějšího iPhone 7 Plus, z kterého společnost Apple dělá zvláštním způsobem vlajkovou loď, a menší iPhone 7 tak řadí nejen svou cenou, ale i svými parametry, do segmentu druhořadého modelu – například vynecháním optické stabilizace nebo duálního fotoaparátu. iPhone 7 Plus s 256GB vnitřním úložištěm má stát až 1 180 dolarů, což je v přepočtu přibližně 28 600 Kč – uzpůsobíme-li cenu pro ČR, cena může atakovat hranici 32 tisíc korun.

iphone-7-camera

Další zajímavostí na těchto únicích nadále je, že by se společnost Apple mohla rozhodnout (konečně) po letech vynechat z nabídky 16GB verzi úložiště, a základní kapacitu by tak tvořil pouze 32GB čip. Jaké ceny Apple nakonec nasadí se dozvíme už 7. září v 19:00 našeho času – v tento den se bude totiž konat tradiční keynote.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments