Domů » Bleskovky » Máme pro vás specifikace nových iPhonů: Voděodolné tělo, lepší fotoaparát i vyšší výdrž

Máme pro vás specifikace nových iPhonů: Voděodolné tělo, lepší fotoaparát i vyšší výdrž

Představení iPhone 7 a jeho většího brášky iPhone 7 Plus, se nezastavitelně blíží. Nejnovější rendery vyobrazující podobu nových iPhonů navíc potvrzují, že se toho na „povrchu“ telefonu moc nezmění. Ty největší změny se ale odehrají pod kapotou.

Na sociální síti Weibo se objevily detailní specifikace obou připravovaných modelů. Podle úniku by měl být menší 4,7palcový iPhone 7 v jádru velice podobný iPhonu 6s. Velikost i rozlišení displeje (1334 x 750 pixelů) zůstanou nezměněny a jinak tomu nebude ani u velikosti paměti RAM. Telefon tedy bude i nadále spoléhat na 2 GB operační paměti. Změna nastane u baterie a fotoaparátu – očekává se 1 960mAh baterie (iPhone 6s má 1715mAh baterii) a 12Mpx snímač se světelností objektivu f/1.9 a velikostí senzoru 1/2.6″. Z parametrů by mělo být jasné, že bude iPhone pořizovat mnohem lepší snímky, a to zejména za horších světelných podmínek.

iPhone-7-specs
Specifikace iPhone 7 & iPhone 7 Plus

Výraznější změnu by měli pocítit uživatelé většího iPhonu 7 Plus. Ač displej a rozlišení zůstanou opět na stejných hodnotách, tedy 5,5 palce a Full HD (1920 x 1080 pixelů), vylepšení dozná paměť RAM, která by měla mít rovné 3 GB. K navýšení parametrů dojde i u baterie, která se zvýší z původních 2 750 mAh (iPhone 6s Plus) na 2 910 mAh a vylepšení se dočká také fotoaparát – nabídne 1/3″ senzor s clonou f/1.9 a 12Mpx snímačem.

iphone-7-technobuffalo-2
Takto by měl vypadat nový iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 7 Plus by měl nabídnout duální fotoaparát

V obou zařízeních najdeme nový čip Apple A10 vyrobený 16nm Fin FET technologií společností TSMC, který bude opět o něco výkonnější a energeticky úspornější (více informací). Mnohem zajímavější je však zmínka o voděodolnosti – oba dva letošní iPhony by podle uniklých informací měly nabídnout stupeň krytí IPX7, což by mělo znamenat schopnost odolat vodě při ponoření zařízení do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Spekulacím učiní přítrž až oficiální představení, které proběhne už příští týden 7. září v 19:00 našeho času.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments