Domů » Bleskovky » A je to oficiální. Apple nové iPhony a hodinky představí 7. září

A je to oficiální. Apple nové iPhony a hodinky představí 7. září

Ačkoliv se o datu představení nových produktů od Applu poměrně dosti spekulovalo, všem nejasnostem je nyní konec. Společnost Apple totiž oficiálně oznámila, že se bude keynote konat ve středu 7. září 2016 v 10 hodin PST (v 19:00 našeho času).

Asi je hned každému jasné, že předmětem konference bude především představení iPhonu 7 a jeho větší verze Plus. Dále se očekává alespoň zmínka o chytrých hodinkách Apple Watch 2 a představení nových verzí MacBooků Pro.

V případě jablečných telefonů se u letošních novinek žádné velké změny neočekávají – spekuluje se o tom, že bychom se měli dočkat odolnosti vůči vodě, odstranění 3,5mm výstupu pro připojení sluchátek a přibudou i klasické evoluční změny jako jsou vylepšený fotoaparát, výkonnější procesor a možná i větší operační paměť.

sept_2016_invite

Apple je vcelku tajemný a jeho pozvánka nese poměrně chudý slogan: „See you on the 7th“, tedy volně přeloženo: „Uvidíme se sedmého“. Celá konference přitom proběhne v San Franciském divadle, které dokáže pojmout až 7 000 diváků. My se rozhodně těšíme, co vy?

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

36 komentářů

 1. jmenopriezvisko

  Čerstvá reportáž z konference Apple z roku 2019, kdy Tim Cook představil iPhone na úrovni dnešních androidů za 300$. [odkaz]

  • Já zase viděl reportáž o tom, že v roce 2019 konečně začaly firmy s Androidem generovat zisky. Tak uvidíme…

   • jmenopriezvisko

    Co vím, tak Samsung Sony a hromada čínských společností zisky generují…

    Akorát HTC je v úpadku, divize LG taky neni nic moc, ale ono ne vždy je chytré být účetně v zisku, když nejsou v zisku nemusí platit daně… a přesto vydělávají..

    Navíc z pohledu zákazníka mě moc nezajímá jestli je značka v zisku nebo ne.
    Na příkladu Apple…. tam je to znakem největší hlouposti, platit 849$ za hardware s výrobní cenou 130$ až 200$ a ještě se tím chlubit „já mám mobil od společnosti, která je nejvíce zisková“ je jako kdybys říkal: „jsem největší hlupák na světě vyhodil jsem 649$ za tři generace starý hardware“

   • jmenopriezvisko: Dlouhodobě generuje zisk jen Samsung. Sony seškrtalo a něco vygenerovalo za poslední období, ale léta taky dotovala a kdo ví, jak to bude dál. Sonym se moc ohánět nedá. Ty čínské společnosti vynechme úplně (tak jako tak nedohledaletné a kdo ví, co jim tam vláda sype…). Takže bych řekl, že na příspěvku MrViki není nic k rozporu, ale stejně máš potřebu. Obsese.

   • jmenopriezvisko: Odkaz na tu výrobní cenu 130 USD?

   • jmenopriezvisko

    uni zisk generuje většina společností, i když jsou účetně jejich matky ve ztrátě a subsidy daní na kajmanech…

    Viki

    130$=iPhone 5S
    180$= SE
    200-220$= 6S a 6S Plus

    Stačí použít google, článků o tom bylo dost [odkaz]

    Vůbec nezkoušej něco o vývoji sw iOS…a nákladech, Samsung má na vývoj TouchWiz dokonce vyšší náklady než Apple na iOS (outsourcovaný do Indie a Číny)…ale to už je věc Samsungu, že vyvíjí dráž než konkurence s menší efektivitou…

    BTW výrobní cena S7 Edge je překvapivě podobná jako u 6S Plus… přestože Samsung je hw daleko lepší…je to dáno tím, že Samsung si to montuje ze svých součástek, kdežto Apple musí komponenty nakupovat s přirážkou…

   • jmenopriezvisko

    iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Podle společnosti výrobní cena iPhonu 6s je přesných $211.50, tedy podle aktuálního kurzu nějakých 5114 Kč. iPhone 6s Plus je samozřejmě o něco dražší a společná cena všech komponent se vyšplhala na $236, což dělá přibližně 5721 Kč.

    Podle společnosti je právě nový 3D Touch displej vůbec ten nejdražší díl, na iPhonu 6s a 6s Plus, jelikož jeho cena byla by měla činit $52.50 pro iPhone 6s Plus. Druhým nejdražším je pak procesor A9 s cenou $22 za kus, což je cena, kterou zveřejnil server Re/code. Dalším důležitým komponentem je 2GB DRAM za $17 a poté taky čip od společnosti Qualcomm za $13. Zadní a přední kamera stojí dohromady $22.50.

    Cena za 16GB NAND flash paměť je odhadována na $5.50 a WLAN modul vyšel na $6. Zajímavá je také cena baterie, která prý Apple vyšla na $4.50 tedy nějakých 97 Kč, což je opravdu málo, vezmeme-li v úvahu, za kolik se běžně prodávají originální baterie pro iPhone. Společná cena za audio hardware, NFC, akcelometr, gyroskop, barometr a kompas je na částce $18.

    use google ovce

   • Vidím tam jen sečtené ceny dílů, o nákladech výroby v tom článku nic není.

   • Jinak oficiální výkazy Apple ukazují zisky před zdaněním 40%, tedy žádných 80% jak se snažíte naznačit. Je vidět, že nejste moc důvěryhodný a rád lžete, co?

   • jmenopriezvisko

    Náklady na vývoj tvoří O.2% mo ceny iPhone, nula nula nic…jsou neúměrně nízké ve vztahu k ceně iPhone, proto Aple tolik vydělává, paradoxně levnější androidy mají procentní podíl nákladů na vývoj vůči mo ceně daleko vyšší než Apple. Se smiř iOS vyvíjí indové za 10$ na týden, proto vypadá tak, jak vypadá… [odkaz] [odkaz]

   • jmenopriezvisko

    viki „ukazují zisky před zdaněním 40%, tedy žádných 80% jak se snažíte naznačit“
    troubo 80zisk? jsi vážně takový hlupák abys něčemu takovému věřil? Apple profituje podobně jako Xiaomi ze svých služeb, Xiaomi třeba služby pro Evropu vlbec nenabízí, proto jejich telefony nemají EU LTE, Xiaomi ve skutečnosti dotuje podobně jako Google hw a vydělává na službách…

    ad zisk Apple… uvědom si troubo, že marže Apple (zisk je něco jinýho než marže pro tůj ovčí přehled) je nižsí než prodejní cena, která zahrnuju placement, daně a provize resellerům.

    Samozžejmě pro koncového zákazníka se nejeví výhodné koupit si hardware v hodnote 220$ za 850$, když Samsung nabízí kvalitnější hardware za 650$ a hromada jiných značek to samé co Apple za 300$.

    Čistě z pohledu zákazníka není výhodný ani ten Samsung, ale ten nepoměr mezi pořizovací cenou a kvalitou hardware a komponentů není tak špatný jako u iPhone, i když konkurence je na tom lépe. [odkaz]

   • jmenopriezvisko

    Tenhle je taky dobrej… [odkaz]

    Původní MX4 jsem měl (teď mám novější Pro). MX4 je o hodně lepší než 6S Plus, ve všem je rychlejší, výkonnější, lepší foťák, rychlejší start appek, v pohodě killne i Samsung S7 [odkaz]

   • jmenopriezvisko

    Nejvíc mě pobavil ten rozdíl mezi 16gb a 64gb verzí. 19$. A účtují si 200$.

   • Tak já nevím, před chvílí píšeš, že má zisk 80% (viz prosté odečtení 850 – 200) a pak najednou je to nesmysl. Zajímavá taktika napsat pitomost a pak ji takto rozcupovat sám sobě…

    Takže Iphone je velmi ziskový, ale vlastně ziskový není, protože Apple profituje hlavně ze služeb?

    Nějak se v tom ztrácíte. Je vidět, že „financím nehovíte“ a jen plácáte nesmysly. Pokud něco takového existuje tak se snažte psát spíše o tom, čemu rozumíte.

   • MrViki: Neřeš. Za chvíli ti bude tvrdit, jak Apple kašle na optimalizaci OS, protože to dohání výkonem SoC a pak si o kousek níže přečteš, jak je Apple SoC mrzáček proti borcům z číny, které mají naopak extrémně dobře odladěný OS. To patří mezi jeho nejlepší kousky:)

   • jmenopriezvisko

    Neztrácím se v tom vůbec :) jde jenom o pohled zákazníka, kterému nepřijde chytré kupovat tři generace starý hardware za 849$… nic víc v tom nehledej.

    UNI: kdyby jenom moje kousky…si tý špatný odladěnosti iPhone všimli i výzkumnící v jůesej
    [odkaz]

   • IOS ve verzi beta tam srovnávají s odladěným Androidem. A na toto velkolepé odhalení stačí mít IQ nad 50 bodů, což evidentně nemáte.

   • jmenopriezvisko

    MrViki v komentářích je odkaz na celou studii, pročetl jsme ji, nikde tam není jediná zmínka o tom, že by srovnávali s iOS10 BETA. Takže nelži.

   • jmenopriezvisko: iOS 10 ve finální podobě bude pravděpodobně uvolněn příští týden po Keynote jako update (a třeba taky ne). Do té doby nemá nikdo releas verzi.

   • Nevím proč by mělo mít, mám telefon s Androidem. Je vidět, že jsi řádně mimo realitu.

   • jmenopriezvisko

    MrViKi než začneš někomu nadávat do šašků, zkus si ten text alespoň přečíst:
    [odkaz]

    odkazy tu máš, zabugovaný je iOS i ve stable tolik, že se ovcím každej androidista oprávněně směje.

   • To beta verze bývají.

   • jmenopriezvisko

    V té studii se žádné zařízení s beta verzí iOS neúčastnilo.

   • jmenopriezvisko

    iOS 9 beta / 9.0.2 se testovala v září 2015 jestli to nechceš chápat tvoje hloupst, žádné Apple zařízení s beta verzí iOS se této studie neučastnilo… iOS9.3 není beta, nýbrž stable verze… aktualní iOS10 developer beta se této studie také neučastní, taková studie by nebyla reliabilní, jenže to si hloupá ovečka nepřipustí, v jůesej nejsou tak hloupoučcí jako někdo kdo čeká na AŠtara… :-)

    AŠtar čeká na na stable iOS, který nemá 55% app crash proti Androidu. :-)

   • jmenopriezvisko

    30.8.2016 v 14:21 jsem reagoval na příspěvek, který mezitím byl smazán Sunny Day :-)

   • Už Ti tu ty nesmysly začali mazat, nedivím se, jen trolluješ a pravdivou informaci aby člověk pohledal…

   • jmenopriezvisko

    MrViki smazali tvlů příspěvek plný nepravd, ne můj… já reagoval na tvuj příspěvek, který byl poté smazán. Sunny Day :-)

   • Tak určitě…

 2. Johny (neregistrovaný)

  Teď bych možná začal spekulovat, co je bokeh v poznámce a proč jen „see you“ ;D

 3. jmenopriezvisko

  MrViKi tady si počti na ovčím webu 9to5Mac…

  Profits are great. Apple should make profits, but some people aren’t blind to what apple is doing to it’s customers, which is giving them what would be a mid range $299 device, for android flagship prices. And, is one of the reasons Apple is losing customers. No doubt that iOS is great, but that doesn’t change the fact that Samsung (and many others) are giving their customers 2560×1440 resolutions ( yes, you CAN see a difference ) vs. 750p/1080p as well as 3-6GB ram vs 1-2GB. (yes, I get that iOS doesn’t „need“ those specs to run smoothly) but you are paying for it even though you aren’t „getting“ those specs.

  All { Flagship } android devices ship with Double the internal storage (yes android + oem skin takes up a little more room than iOS, but still end up with WAY more user available in the end on android) Not to mention SD card for more storage for music and pictures.

  Apple 90% profits is because they are ripping you off on cheap hardware parts. 750p is a joke just like a 16Gb phone in 2016.

  750p 2GB phones on android sell for $199 and they still make a small profit. Apple users pay $650 for that same hardware because of iOS/ecosystem I guess. If apple charged $499 for the 6S, they would still be making a Massive profit. The 6S has about $140 in parts. Apple users pay that 400% markup. I am all for apple making profit, but for the money, I should be getting Better parts. I want 1080p on the 6S. I want 1440p on the 6S Plus. I want 3GB ram so that when iOS 12 comes out, if I still have my phone, it doesn’t slow down to being nearly useless. I want certified water resistance like galaxy phones have. I want wireless charging. I want to be able to add an SD card or have 64GB internal storage (not 16GB) for a $650+ phone.

  They can still make profits and give us something WORTH $700.
  [odkaz]

  • Ale o tomto se tu nehádáme, že ne? Neodbočujte od tématu.

   • jmenopriezvisko

    Tady se můžeš podívat, jak je na tom iPhone s kvalitou při ceně 849$
    [odkaz]

   • jmenopriezvisko: Ale prosím tě, to je přesně jako v jistém vtipu o brňácích a pražácích, co o sobě říkají. Takhle tam jsou vnímání Apple a ostatní.

   • Opět odbočujete. Jak vidno, tak již vyklízíte pole. Sbohem.

 4. Jsem zvedav, s čím pánové z cupertina přijdou ač rendery už něco naznačují, 6ka me příliš nezaujala, jinak fajn přístroj a skvěle se drží tedy malá verze.

  • Hele já viděl asi čtrnáct sní zpět render v modre metalize to byla neskutečná pecka, podobná barva byla na moji bývalé Motorola KRZR K1 asi sedm let zpět.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).