Domů » Bleskovky » Žhavte svoje Pixely. Google právě uvolnil Android 12

Žhavte svoje Pixely. Google právě uvolnil Android 12

Google před dvěma týdny vypustil do světa systém Android 12, oproti předchozím zvyklostem jej však uvolnil pouze v rámci AOSP (Android Open Source Program) a na své smartphony Pixel „zapomněl“. Dnešním dnem Google tuto chybu napravuje; společně s novými smartphony Pixel 6 a 6 Pro bylo oznámeno vypuštění Androidu 12 na starší modely.

Android 12

Android 12 míří na starší Pixely

Počínaje dnešním dnem si můžete nový Android nainstalovat na následující smartphony:

 • Pixel 3 a 3 XL
 • Pixel 3a a 3a XL
 • Pixel 4 a 4 XL
 • Pixel 4a a 4a (5G)
 • Pixel 5 a 5a

Update lze vyvolat manuálně; stačí, když navštívíte Nastavení – o telefonu – aktualizace systému a dáte vyhledat aktualizaci.

Hlavní novinkou Androidu 12 je nový designový jazyk Material You, avšak novinek je mnohem více; přečíst si o nich můžete v našem souhrnném článku. Android 12 v následujících měsících zamíří i na telefony dalších značek, ještě do konce letošního roku by se měl objevit u vybraných modelů značek Samsung, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo a Xiaomi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. To uvolnil už v 19h. Něco novějšího by nebylo?

 2. A One plus Nord se snapdragonem 765G bude kdy aktualizovan ? Vim že až příští rok ale březen duben ?

 3. A kdy budou další telefony mít A12? Nějaký seznam podporovaných telefonu a plán aktualizací by nebyl? V tomhle proste Google a spol pokulhává.

  • Pro Google to mas uvedeno primo v clanku. Kdy by ti to mel dat vedet, aby nepokulhaval?

  • Proč zrovna Google? Ten už vydal dávno hotové AOSP androidu 12, teď už to je na ostatních společnostech kdy na své telefony vydají nadstavby.

  • Na Pixel 3A mi uz nabizi A12, zatim jsem nemel cas aktualizovat. Na plan aktualizaci si nemuzu stezovat.

 4. Jak to tak vidím na můj One plus Nord se snapdragonem 765 se dočkám až příští rok :) myslím teprv beta :)

 5. Dík za info. Pixel 4a 5G, už jedu na 12

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).