Google vydal finální Android 12. Na Pixely překvapivě dorazí později

Android 12

Práce na operačním systému Android 12 byly dokončeny a Google vypustil do světa finální verzi. Pokud však na svém Pixelu žhavíte nastavení, abyste si stáhli update, musíme vás zklamat; letos to tak rychlé nebude.

Android 12 je hotov

Google sice vydal hotový Android 12, ale oproti předchozím zvyklostem vypustil pouze finální kód v Android Open Source Projektu (AOSP). To znamená, že si hotovou verzi mohou stahovat pouze výrobci zařízení a zahájit úpravy pro vlastní použití. Podporované smartphony Google Pixel se podle oficiálního vyjádření Google dočkají aktualizace někdy v příštích týdnech. Později v tomto roce se mají dočkat zařízení od značek Samsung, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo a Xiaomi.

Nepřehlédněte: Android 12: velký seznam novinek a vylepšení

Oppo a Realme představí své systémy příští týden

Mezi první značky, které nasadí Android 12 na své telefony, budou patřit Oppo a Realme. První jmenovaný výrobce slibuje odhalení systému ColorOS 12 už příští pondělí 11. října, prostředí Realme UI 3.0 má pak přijít ve středu 13. října.

V případě Realme má nový systém jako první dorazit na smartphone Realme GT 5G, přesný časový harmonogram však zatím neznáme.

Android 12 lze také testovat na vybraných smartphonech v rámci veřejného betatestu, počínaje včerejším dnem lze například na smartphony řady OnePlus 9 nainstalovat betaverzi prostředí OxygenOS 12.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku