Domů » Bleskovky » Žebříček DxOMark má nového krále. Úhádnete, o jaký telefon jde?

Žebříček DxOMark má nového krále. Úhádnete, o jaký telefon jde?

Ilustrační obrázek, zdroj: Pexels.com

DxOMark je již dlouhou dobu považován jako výchozí hodnocení pro kvality fotoaparátů ve smartphonech. Metody bodování jsou kontroverzní a mnozí již tomuto žebříčku nepřikládá velkou hodnotu. Nyní DxOMark otestoval příchozí novinku od společnosti Huawei – model P40 Pro. Ten se podle očekávání dostal do čela tabulky a zbytek konkurence nechal daleko za sebou.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro má na svých zádech fotoaparát nabitý technologiemi. Podle DxOMarku se jedná o nejlepší foťák na trhu. V reálných testech se však moc dobře neukázal (autor: Petr Uhlíř)

Tip: Huawei P40 Pro má technologiemi prošpikované foťáky. Ukážeme vám, jak fungují

Huawei P40 Pro si v testu vysloužil výsledné skóre 128 bodů. To je o 4 více než dosavadní král žebříčku – Oppo Find X2 Pro. Za fotografie dostal Huawei 140 bodů, za video pak 105. Obě tyto hodnoty jsou novými rekordy testu DxOMark. O vypovídající hodnotě však pochybujeme. Nedávno jsme se totiž s Huawei P40 Pro vydali fotit. Nejlepší jsou makro snímky, ale zbytek scén má své chyby a na některé své konkurenty ještě ztrácí.

huawei P40 Dxomark
Huawei P40 Pro opět zbořil žebříček DxOMark (zdroj: DxOMark)

Tip: Žebříček DxOMark: kontroverzní metodika, nebo důvěryhodný zdroj?

Sám DxOMark v publikovaném článku oznamuje, že test byl prováděn s firmwarem, který ještě není dostupný veřejnosti a který bude Huawei údajně delegovat mezi majitele co nejdříve. Hodnocení navíc není tak podrobné, jak bylo v minulých letech. Velký důraz je kladen pouze na zoom, ve kterém Huawei exceluje.

NepřehlédněteRecenze Huawei P40 Pro: smartphone bez hranic, a přesto s omezením

S podivem jsou zde pouze tři snímky v noci a zbylé kategorie na tom nejsou o nic lépe. DxOMark se vyjádřilo slovy: „Fotoaparát Huawei P40 Pro vypálilo konkurenci rybník. Pokud chcete dobrý foťák smartphonu, neexistuje lepší varianta.“ V redakci chystáme FotoDuel, ve kterém zjistíme, zda jsou tato slova DxOMarku pravdivá.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na