Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Zdraví na dosah ruky: Alphabet získal požehnání od FDA

Zdraví na dosah ruky: Alphabet získal požehnání od FDA

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (zkráceně FDA) schválil prověření 510(k) pro jednu ze společností, která tvoří Alphabet, konkrétně pro její zdravotnickou divizi Verily. Ta se jej pokoušela získat pro svou studii chytrých hodinek, které obsahují měření EKG na vyžádání uživatele, tedy funkci, kterou nabízí například Apple Watch 4 (recenze). Nutno poznamenat, že studie hodinek není reálný produkt, ale spíše testovací platforma. Na ní bude Google pravděpodobně testovat využitelnost měření EKG u svých budoucích produktů.

Prověření od FDA naznačuje, že se z této funkce pravděpodobně stane do budoucna standard, nikoli jen ojedinělá záležitost jako v případě Apple Watch. Důležité je zmínit, že prozatím se masivní rozšíření chytrých zařízení měřící EKG nechystá, neboť prověření má pouze úroveň 2, což potvrzuje zdravotní nezávadnost. Za schválení produktu se považuje úroveň 3, které dosáhly prozatím pouze Apple Watch. Není však vyloučeno, že do budoucna neudělí FDA více schválení pro nositelnou elektroniku.

 

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. Ajaj, to bude hejtu, jako u Apple. Tedy samozřejmě s přihlédnutím, že Apple to samozřejmě udělal špatně:)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel