Závod o 150W nabíjení: bude první OnePlus, nebo Realme?

OnePlus Nord 2 Recenze 1

Na veletrhu MWC v Barceloně odhalily hned dvě společnosti své technologie rekordního nabíjecího výkonu. Metu 150 W pokořilo jak Realme, tak Oppo, nicméně ani jeden z nich zatím nemá v prodeji zařízení, které by takto vysoký nabíjecí výkon využívalo. Zatímco Realme uvedlo, že se 150W nabíjení dočkáme už ve druhé polovině letošního roku ve smartphonu GT Neo 3, Oppo bylo s podobným oznámením zdrženlivější.

Realme 9 Pro recenze 15
V letošním roce se dočkáme hned několika smartphonů podporujících 150W nabíjení

Podle informací serveru Android Central se nicméně rychlé nabíjení od Oppo objeví v podobném termínu jako Ultra Dart v podání Realme. Rychlé 150W nabíjení SuperVOOC má být údajně nasazeno v chystaném OnePlus Nord 3 (OnePlus je dceřinou společností Oppo), který je plánován taktéž na druhou polovinu letošního roku.

Nabídne 150W nabíjení dříve Realme, nebo OnePlus?

Rychlé 150W nabíjení SuperVOOC zvládne nabít 4500mAh baterii z 1 na 50 procent za 5 minut a až na 100 procent za 15 minut. Oppo rovněž na MWC ukázalo bleskové 240W SuperVOOC nabíjení, které dokáže dobít 4500mAh baterii na 100 procent za zhruba 9 minut, ale tato technologie má zatím ke komerčnímu nasazení daleko.

Na detailnější informace jak o Realme GT Neo 3, tak o OnePlus Nord 3 si bohužel budeme muset počkat. Otázkou zůstává, který smartphone to stihne na trh jako první.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku