Domů » Bleskovky » OnePlus se spojuje s Oppo. Jak to bude s budoucností značky?

OnePlus se spojuje s Oppo. Jak to bude s budoucností značky?

Není žádným tajemstvím, že značky Oppo a OnePlus patří do jedné rodiny, jejímž otcem je čínský konglomerát BBK Electronics. I když se obě firmy od počátku tvářily jako dvě nezávislé entity, čas od času si od sebe vypůjčily některé technologie či rovnou základy některých smartphonů. Logickým vyústěním se tak stalo sloučení vývojových oddělení do jednoho, které proběhlo na začátku letošního roku, a nyní dochází k ještě výraznějšímu propojení obou firem.

OnePlus 9 Pro 35

OnePlus se spojuje s Oppo. Značka však bude žít dál

Značka OnePlus prošla v posledním roce velkou reorganizací, neboť kromě „zabijáků vlajkových lodí“ začala vyrábět i levnější smartphony. Změnu směru zřejmě neocenil spoluzakladatel značky Carl Pei, který společnost OnePlus na konci loňského roku opustil a založil novou firmu nazvanou Nothing. V čele OnePlus tak zůstal pouze druhý ze zakladatelů Pete Lau a ten nyní na oficiálním fóru oznámil téměř úplné sloučení s firmou Oppo.

oneplus

Podle šéfa OnePlus se fúze vývojových oddělení velmi osvědčila, a proto nyní dojde k dalšímu sbližování. Pei nebyl nijak konkrétní, dá se však předpokládat, že sloučení se týká ekonomických oddělení, marketingových týmů a dalších organizačních pozic. Firma si od tohoto kroku slibuje efektivnější chod, který může přinést například rychlejší aktualizace softwaru.

Co je nejdůležitější, koncový zákazník si změn ve OnePlus možná ani nevšimne. Značka OnePlus bude nadále vystupovat zcela samostatně a budou pod ní vznikat jedinečné smartphony, byť se možná setkáme i s některými společnými modely – loňský OnePlus N100 je například přebrandovaný Oppo A53, dále se spekuluje například o dvojčatech OnePlus Nord 2 a Realme X9 Pro (Realme je dceřinou firmou společnosti Oppo). Vzájemné kamarádství obou značek rovněž pocítili čínští majitelé smartphonů OnePlus 9, na nichž neběží systém HydrogenOS (čínská varianta OxygenOS), ale ColorOS právě od Oppo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ano, ano – to je přesně jeden z důvodů, proč nejspíš můj příští telefon už nebude OnePlus…. Nu což, konkurence nabízí dobrou alternativu :)

  2. Můj první Oneplus je 7 Pro a bude i poslední. Super telefon, ale přechod na android 11 vůbec nezvládli a rozbil hodně věcí, které nejsou za několik měsíců schopni opravit. A taky poslední zajímavý Oneplus byl pro mě 8/8 Pro.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).