Domů » Bleskovky » OnePlus slučuje vývoj smartphonů s Oppo. Profitovat budou obě strany

OnePlus slučuje vývoj smartphonů s Oppo. Profitovat budou obě strany

Proč něco vyvíjet dvakrát, když to jde jednodušeji pod jednou střechou? Zhruba takto uvažovaly značky OnePlus a Oppo, které spolu na trhu se smartphony soupeří, byť obě dvě patří pod jeden čínský konglomerát BBK Electronics. Aby si obě značky vzájemně technologicky pomohly, a zároveň pomohly ušetřit svému majiteli peníze, sloučily svá vývojová oddělení do jednoho.

oneplus 8t 8

Telefony OnePlus a Oppo bude vyvíjet jeden tým

I když je sloučení výzkumu a vývoje orazítkováno teprve krátce, ve skutečnosti spolu obě jednotky spolupracují dlouhodobě, a to jak na vývoji smartphonů, tak jejich technologií. Některé smartphony OnePlus (nejnověji například Nord N10 5G a N100) mají dokonce v řadách telefonů Oppo své dvojníky, stejně tak technologie rychlého nabíjení Oppo VOOC a OnePlus Warp Charge jsou mezi sebou zaměnitelné.

warp

Papírové sloučení má přinést kromě úspor i mnohé benefity. Značka OnePlus například na Tchajwanu zřídila před několika lety továrnu pro testování fotoaparátů, ale stále se jí nepodařilo přiblížit se na dostřel nejužší špičce. Oppo má ve vývoji fotoaparátu mnoho zkušeností, dokonce vlastními silami vyvinulo periskopické zoomovací kamery, z čehož by mohly budoucí smartphony OnePlus těžit.

Nepřehlédněte: BBK Electronics: gigant, který stojí za OnePlus, Oppo, Vivo i Realme

 

I přes sloučení vývojových divizí můžeme očekávat, že obě značky budou i nadále působit samostatně a ponechají si své stěžejní atributy, v případě OnePlus to bude systém OxygenOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tady by mohly vzniknout zajímavé stroje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).