TOPlist

OnePlus opouští spoluzakladatel a mezinárodní tvář Carl Pei

carl pei

Dnes odpoledne bude představen nový smartphone OnePlus 8T a patrně i několik dalších zařízení. Premiéra se odehraje prostřednictvím virtuální tiskové konference, ovšem kdo ji povede, je v tuto chvíli nejisté. Obvykle by se tohoto úkolu zhostil spoluzakladatel a mezinárodní tvář OnePlus Carl Pei, ten ovšem dle několika nezávislých zdrojů prý firmu před několika týdny opustil.

Carl Pei opouští OnePlus

U zrodu společnosti OnePlus stáli v roce 2013 Pete Lau a Carl Pei; první jmenovaný působí jako ředitel firmy, druhý byl marketingovým manažerem a díky plynulé angličtině se stal mezinárodní tváří značky. Jeho odchod z OnePlus zatím ještě nebyl oficiálně oznámen, ovšem na internetu už se objevily fotografie údajného emailu společnosti k zaměstnancům s novou organizační strukturou, ve které Carl Pei nefiguruje.

Carl Pei měl na starosti novou rodinu smartphonů Nord, o tu se nyní bude starat dosavadní šéfka OnePlus India Emily Dai. Důvody odchodu Carla Peie z OnePlus neznáme, hovoří se o tom, že se chystá založit novou firmu. Jaké oblasti se bude věnovat je ale v tuto chvíli neznámé.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku