Z oficiálních stránek Apple zmizela legenda. Všimli jste si vůbec?

Na včerejší tiskové konferenci u příležitosti startu WWDC 2022 ohlásil Apple celou plejádu novinek, z nichž tou snad nejdůležitější je nová aktualizace iOS 16. Ta však již nebude dostupná pro poslední iPod, a sice model Touch 7. generace. Ten následně promptně zmizel z oficiálních stránek, čímž udělal za touto produktovou řadou definitivní tečku.

Apple v tuto chvíli nabízí v horní liště pouze Mac, iPad, iPhone, Watch, AirPods, TV a domácnost, svá předplatné (Apple TV+, Music, Arcade či iCloud) a licencované doplňky k vyjmenovaným produktům. iPod už tam není k nalezení, ani když jej explicitně zadáte do vyhledávání.ipod touch pexels karan varsaniNepřehlédněte

Konec legendy. Apple po 20 letech ukončuje prodej přehrávačů iPod

V polovině května z Cupertina formou tiskové zprávy zaznělo, že dochází k nevratnému ukončení výroby poslední dostupné generace iPodu. V tu chvíli však ještě bylo možné si iPod Touch 7. generace z roku 2019 přímo na webu výrobce zakoupit, a to za 5 990 Kč včetně daně.

Pokud si tuto relikvii přesto chcete obstarat, pospěšte si a informujte se u svého oblíbeného prodejce elektroniky. Po vyprodání všech zbývajících skladových zásob zbude po iPodech už jen vzpomínka.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku