Domů » Bleskovky » Apple letos oživí produkt, o kterém jste si mysleli, že je dávno mrtvý

Apple letos oživí produkt, o kterém jste si mysleli, že je dávno mrtvý

Letos na podzim oslaví Apple jedno velké výročí, uplyne totiž 20 let od premiéry vůbec prvního audiopřehrávače iPod. Ten spatřil světlo světa 23. října roku 2001 a spolu se svými následovníky kompletně proměnil způsob poslechu i nakupování hudby. Dnes již funkci cestovních přehrávačů hudby převzaly smartphony, ovšem pokud na stránkách Apple zabrousíte do sekce Music, stále zde najdete v nabídce iPod Touch 7. generace z roku 2019. A věřte nebo ne, toto zařízení se možná na podzim dočká následovníka.

Výroční iPod letos na podzim?

Podle Stevea Mosera z MacRumors začal Apple ve svých PR materiálech k Apple Music zmiňovat iPod Touch, což před listopadem loňského roku nedělal. Samozřejmě jej tam mohl dodat jednoduše proto, že na něj předtím zapomněl, podle nejnovějších zjištění se ale v Cupertinu chystají tuto značku ještě jednou oživit.

Steve Moser si rovněž nechal nový iPod Touch zpracovat u grafika RendersbyIan (který mimochodem vytváří rendery i pro Jona Prossera). Záda chystaného iPodu by měla vypadat jako starší iPhony s jedním fotoaparátem, zepředu pak autor očekává dosud neviděný design se symetrickými, ale velmi tlustými rámečky okolo displeje. Lépe iPod Touch vypadá na druhé sadě renderů od @AppleLe257 a @Apple_Tommorow – záda jsou podobná, avšak přední strana je výrazně hezčí a připomíná letošní iPhony bez výřezu pro Face ID kameru.

Steve Moser nicméně dodává, že jeho informace jsou dosud neověřené a je nutné je brát jako spekulaci, nikoliv jako únik.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Ono by to nemuselo být úplně nereálné. Například pro přehrávání Apple Music v nejvyšší kvalitě budete muset zainvestovat do nového iPodu a nových sluchátek :)

  2. Ipod? V dnešní době? Tak apple byl vždycky retro 😀.

  3. Martin Fabiánek

    Hele, iPad nano!

  4. To je jasny, iPod bude, protoze potrebujou nejaky zarizeni s kabelovym pripojenim pro apple lossless, kdyz z iphonu dali 3.5mm jack pryc…

  5. Z nadpisu vám vypadlo jedno podstatné slovo – MOŽNÁ… Na toto jsem fakt alergický ://

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).