Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Drone oficiálně přiletí příští středu. Podívejte se na nové video

Xiaomi Mi Drone oficiálně přiletí příští středu. Podívejte se na nové video

Aktualizováno 23. května

Na internetu se objevil dvacetivteřinový teaser, který částečně odhaluje podobu chystaného dronu od Xiaomi. Mi Drone údajně bude stát 3 999 juanů (asi 14 700 korun bez DPH), což je na Xiaomi neobvykle vysoká cena. Je možné, že se Xiaomi bude chtít se svým dronem přiblížit těm nejlepším hráčům na trhu.

Původní text článku z 22. května

Čínský drak Xiaomi neustále rozšiřuje své pole působnosti, byť v žebříčku největších výrobců smartphonů vypadl podle IDC z první pětice (více informací). Již příští týden Xiaomi odhalí nový produkt, s nímž bude chtít jeho výrobce vyletět až do nebes – dron nazvaný jednoduše Mi Drone.

Xiaomi vyvěsilo pozvánku lákající na jeho premiéru na vlastním diskuzním fóru, avšak na detaily si budeme muset počkat až do středy 25. května. Spekuluje se, že Mi Drone bude možné ovládat gesty prostřednictvím pásku Mi Band (případně jeho chystanou druhou generací), a že od něj můžeme očekávat záznam 4K videa ve 30 snímcích za vteřinu.

Xiaomi-Drone-patent-1024x714 Obrázek z patentové přihlášky Xiaomi

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. To je divné, pokud to půjde ovládat mibandem, tak to bude asi něco malého, protože dosah bluetooth je jaksi jen pár metrů

    • Martin P. (neregistrovaný)

      Pokud má dron sledovat svého majitele je BT dostatečný připojení. Nebude se samo jednat o profesionální x-koptéru na monitoring staveb, eklektického vedení a tak podobně.

      Docela by mě zajímalo jestli to bude vůbec dron a nebo to bude jako většina jen „rc“ x vrtulová helikoptéra.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).