Domů » Bleskovky » Xiaomi má levnější alternativu k Apple Watch. Mi Watch mají skvělou výbavu a podporují eSIM

Xiaomi má levnější alternativu k Apple Watch. Mi Watch mají skvělou výbavu a podporují eSIM

Není pochyb o tom, že ikonický design Apple produktů často kopírují čínské společnosti. Patří mezi ně i Xiaomi, jelikož jejich právě představené chytré hodinky až nápadně připomínají právě Apple Watch.

Xiaomi Mi Watch 4
Xiaomi Mi Watch oficiálně představeny

Kromě hodinek jsme se dočkali i představení skvěle vybaveného smartphonu Xiaomi Mi Note 10 Pro, u kterého výrobce naopak přišel s celou řadou vlastních nápadů.

Xaiomi Mi Watch jsou momentálně určeny pouze pro čínský trh, nicméně později se dostanou i na evropský trh. Pod pokličkou Mi Watch tepe procesor Snapdragon Wear 3100, s kterým se setkáte v chytrých hodinkách běžících na Wear OS. Oproti konkurenčním Apple Watch budou mít o poznání příjemnější cenu. V domovské Číně se budou prodávat za přibližně 4 300 Kč, v Evropě bude cena vyšší.

Xiaomi Mi Watch 6

Xiaomi Mi Watch lákají na skvělou hardwarovou výbavu

O zobrazování se stará 1,79″ AMOLED displej s rozlišením 410 x 410 px a podporou technologie AlwaysOn. Nezapomnělo se ani na měření srdečního tepu, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, či podporu technologie eSIM, díky které půjde do hodinek nahrát virtuální SIM kartu. Do malého hliníkového těla se Xaiomi podařilo vměstnat baterii s kapacitou 570 mAh, která překonává i tu, která je v nových a větších Galaxy Watch Active 2, takže nabídne i dostačující výdrž.

Xiaomi Mi Watch 5

Hnacím motorem se stal procesor Snapdragon Wear 3100 4G, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM a 8GB interní úložiště pro aplikace a hudbu. Operačním systémem se stal Wear OS od Googlu, který si však Xiaomi upravilo k obrazu svému a integrovalo do něj grafiku a funkce z uživatelského prostředí MIUI.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

14 komentářů

 1. Levnější alternativu k Apple Watch – co to je za nesmysl? Poběží snad na těchto hodinkách WatchOS? Bude tam stejný level integrace a spolupráce s iPhonem a AirPodama? Odemknu těmito hodinkami Maca? Budou tyto hodinky umět příjmat hovory/telefonovat namísto iPhonu, budou umět Activity ringy, Noise meter, Workouty, integraci s Homekit produkty atd.?

  Pokud něco z toho umět nebudou, tak to není alternativa k Apple Watch, ale úplně jiný produkt, který nikdo soudný za Apple Watch nevymění.

  • než se začnete příště vztekat tak doporučím nastudovat co znamená slovo Alternativa :
   [odkaz]

  • OK, můžeme pokračovat ve filozofické debatě – nikam mě to neposunulo v kontextu argumentů, které předkládám. Jakou volbu mi dává produkt, který má diametrálně jiné vlastnosti?

  • Diametrálně jinou (volbu), že by? Asi stačilo napsat, že pro zarputilého jablíčkáře to není vhodná alternativa. Přijde mi ale krátkozraké, se na to dívat jen z pohledu jablíčkáře, protože alternativa to může být i pro androidiáře, kteří by třeba kvůli hodinkám uvažovali o přechodu na iOS…. Alternativou lodní dopravy je letecká, přijde vám, že nejsou diametrálně odlišné? A přece je to alternativa.

  • Chce to slovník naučný.

  • Tu volbu že si můžete koupit něco jiného ?
   To že je konečně další snad ucházející zařízení s Wear OS?
   To že je konečně alternativa k apple hodinkám která nebude mít uzavřený systém?

   Sorry ale… :-D

  • Pojmenoval jste to správně – volba spočívá v jiné platformě, tedy jedná se o alternativu k hodinkám s Wear OS což Apple Watch jaksi nejsou. Titulek je zavádějící a nepřesný. Je to odraz mizerné novinářské práce autora.

  • @JP23: Diskuse o ničem. Nikdo, kdo má Apple Watch, si nekoupí tuhle věc. Ale je to alternativa pro ty, kdo třeba nejedou v Apple ekosystému, ba co víc, třeba mají telefon s Androidem (ano, ta hrůza! To asi neznáte…) a chtěli by obdobu Apple Watch. Proto je tu uvedeno, že je to alternativa. A jelikož je to prachsprostá vykrádačka Applu, to slovo „alternativa“ je tu hodně na místě. Pěkný den!

  • Také jsem se zrovna včera ptal na SA, zda Xiaomi TWS za 1600,- jsou skutečně konkurenci pro AirPids Pro🤣

  • Tedy jen AirPods.

  • už bez komentáře, jen se směji… :)

  • Spravne, smich leci a prodluzuje zivot.

 2. No koukám že ono je to i stejně hnusné jako AW. Ani zadarmo.

 3. SOC SW 3100 se fakt nepovedl. Žravý a pomalý. Tohle nemá moc smysl když je za rohem SW 3300.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).