Domů » Bleskovky » Xiaomi má levnější alternativu k Apple Watch. Mi Watch mají skvělou výbavu a podporují eSIM

Xiaomi má levnější alternativu k Apple Watch. Mi Watch mají skvělou výbavu a podporují eSIM

Není pochyb o tom, že ikonický design Apple produktů často kopírují čínské společnosti. Patří mezi ně i Xiaomi, jelikož jejich právě představené chytré hodinky až nápadně připomínají právě Apple Watch.

Xiaomi Mi Watch 4
Xiaomi Mi Watch oficiálně představeny

Kromě hodinek jsme se dočkali i představení skvěle vybaveného smartphonu Xiaomi Mi Note 10 Pro, u kterého výrobce naopak přišel s celou řadou vlastních nápadů.

Xaiomi Mi Watch jsou momentálně určeny pouze pro čínský trh, nicméně později se dostanou i na evropský trh. Pod pokličkou Mi Watch tepe procesor Snapdragon Wear 3100, s kterým se setkáte v chytrých hodinkách běžících na Wear OS. Oproti konkurenčním Apple Watch budou mít o poznání příjemnější cenu. V domovské Číně se budou prodávat za přibližně 4 300 Kč, v Evropě bude cena vyšší.

Xiaomi Mi Watch 6

Xiaomi Mi Watch lákají na skvělou hardwarovou výbavu

O zobrazování se stará 1,79″ AMOLED displej s rozlišením 410 x 410 px a podporou technologie AlwaysOn. Nezapomnělo se ani na měření srdečního tepu, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, či podporu technologie eSIM, díky které půjde do hodinek nahrát virtuální SIM kartu. Do malého hliníkového těla se Xaiomi podařilo vměstnat baterii s kapacitou 570 mAh, která překonává i tu, která je v nových a větších Galaxy Watch Active 2, takže nabídne i dostačující výdrž.

Xiaomi Mi Watch 5

Hnacím motorem se stal procesor Snapdragon Wear 3100 4G, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM a 8GB interní úložiště pro aplikace a hudbu. Operačním systémem se stal Wear OS od Googlu, který si však Xiaomi upravilo k obrazu svému a integrovalo do něj grafiku a funkce z uživatelského prostředí MIUI.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Levnější alternativu k Apple Watch – co to je za nesmysl? Poběží snad na těchto hodinkách WatchOS? Bude tam stejný level integrace a spolupráce s iPhonem a AirPodama? Odemknu těmito hodinkami Maca? Budou tyto hodinky umět příjmat hovory/telefonovat namísto iPhonu, budou umět Activity ringy, Noise meter, Workouty, integraci s Homekit produkty atd.?

Pokud něco z toho umět nebudou, tak to není alternativa k Apple Watch, ale úplně jiný produkt, který nikdo soudný za Apple Watch nevymění.

Mirek
Anonym
Mirek

než se začnete příště vztekat tak doporučím nastudovat co znamená slovo Alternativa :
[odkaz]

JP23
Uživatel
JP23

OK, můžeme pokračovat ve filozofické debatě – nikam mě to neposunulo v kontextu argumentů, které předkládám. Jakou volbu mi dává produkt, který má diametrálně jiné vlastnosti?

Pavel
Anonym
Pavel

Diametrálně jinou (volbu), že by? Asi stačilo napsat, že pro zarputilého jablíčkáře to není vhodná alternativa. Přijde mi ale krátkozraké, se na to dívat jen z pohledu jablíčkáře, protože alternativa to může být i pro androidiáře, kteří by třeba kvůli hodinkám uvažovali o přechodu na iOS…. Alternativou lodní dopravy je letecká, přijde vám, že nejsou diametrálně odlišné? A přece je to alternativa.

Mirek
Anonym
Mirek

Tu volbu že si můžete koupit něco jiného ?
To že je konečně další snad ucházející zařízení s Wear OS?
To že je konečně alternativa k apple hodinkám která nebude mít uzavřený systém?

Sorry ale… :-D

JP23
Uživatel
JP23

Pojmenoval jste to správně – volba spočívá v jiné platformě, tedy jedná se o alternativu k hodinkám s Wear OS což Apple Watch jaksi nejsou. Titulek je zavádějící a nepřesný. Je to odraz mizerné novinářské práce autora.

wizaard
Anonym
wizaard

@JP23: Diskuse o ničem. Nikdo, kdo má Apple Watch, si nekoupí tuhle věc. Ale je to alternativa pro ty, kdo třeba nejedou v Apple ekosystému, ba co víc, třeba mají telefon s Androidem (ano, ta hrůza! To asi neznáte…) a chtěli by obdobu Apple Watch. Proto je tu uvedeno, že je to alternativa. A jelikož je to prachsprostá vykrádačka Applu, to slovo „alternativa“ je tu hodně na místě. Pěkný den!

uni
Uživatel
uni

Také jsem se zrovna včera ptal na SA, zda Xiaomi TWS za 1600,- jsou skutečně konkurenci pro AirPids Pro🤣

uni
Uživatel
uni

Tedy jen AirPods.

Mirek
Anonym
Mirek

už bez komentáře, jen se směji… :)

Jiřík
Anonym
Jiřík

Spravne, smich leci a prodluzuje zivot.

Deejay.deffi
Uživatel
Deejay.deffi

No koukám že ono je to i stejně hnusné jako AW. Ani zadarmo.