Cena:

WhatsApp vylepšil mizející konverzace, potěší i milovníky hlasových zpráv

whatsapp

Oblíbený multiplatformní kecálek WhatsApp je v poslední době samá novinka. Naposledy jsme se dočkali přesouvání historie z iOS na Android nebo možnosti provozovat službu až na pěti zařízeních najednou. Nyní byla přidána nová funkce, která rozvíjí „mizející“ zprávy.

whatsapp

Nastavte si, za jak dlouho budou zprávy mizet

Pokud máte strach z toho, jakou za sebou necháváte digitální stopu, můžete WhatsApp používat pro jednorázovou výměnu názorů bez dlouhodobého ukládání historie. Dosud bylo možné automaticky zprávy mazat po jednom týdnu, nyní si můžete nastavit automatické mazání po dni, týdnu a 90 dnech. Navíc si můžete jednu těchto voleb nastavit jako výchozí pro všechny nové konverzace. Pokud si přeci jen budete chtít vybrané konverzace zachovat, budete moci v průběhu automatické mazání deaktivovat.

whatsapp 1

Hlasové křivky v hlasových konverzacích

Společnost Meta chystá pro WhatsApp další novinku, kterou ocení zejména ti uživatelé, kteří rádi komunikují skrze hlasové zprávy. Zaslaná nebo přijatá hlasová zpráva se aktuálně ve WhatsAppu zobrazuje jako prostý posuvník, ovšem společnost Meta aktuálně testuje její podobu ve formě hlasové křivky. Ta se již v ostré verzi pro iOS ukazuje při nahrávání nové zprávy, brzy by však měla být i v bublinách odeslaných a přijatých zpráv.

whatsapp

Funkce je zatím dostupná pouze pro úzký okruh betatesterů a vyžaduje, aby měly obě strany nejnovější betaverzi aplikace. V beta programu se hlasové křivky objevily poprvé už před půl rokem, poté však byly odstraněny. Nyní tak zažívají comeback, který by se posléze mohl promítnout i do některé z příštích ostrých verzí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.