TOPlist

WhatsApp konečně umí přesouvat historii z iOS na Android. Snadné to ale není

whatsapp

Používáte-li multiplatformní chatovací službu WhatsApp, máte možnost zálohovat její historii do iCloudu nebo na Google Disk (podle platformy). Tyto zálohy jsou však striktně vázané na danou platformu, takže přechod z iOS na Android (a opačně) ještě donedávna znamenal ztrátu veškeré historie. Nyní se však začíná blýskat na lepší časy.

Bez kabelu ani ránu

WhatsApp před nedávnem umožnil přesouvání historie z iPhonů na smartphony Samsung Galaxy, nyní se tato možnost rozšiřuje na libovolné smartphony s Androidem. Má to ale tři poměrně významné háčky:

  1. na cílovém telefonu musí běžet nejnovější Android 12, takže v současnosti je přesun možný pouze na smartphony Google Pixel
  2. přesun historie nelze řešit bezdrátově, ale je k němu zapotřebí použít kabel USB-C – Lightning
  3. přesun je možný jen jedním směrem, tedy z iOS na Android, opačně nikoliv

WhatsApp 1

K častému přeskakování mezi platformami tato služba neslouží, jedná se o metodu na jednorázové použití. Pokud jste zrovna ten případ, který potřebuje přejít z iPhonu na Pixel, doporučujeme postupovat podle tohoto návodu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku