Cena:

WhatsApp ukončuje podporu pro Symbian, později odstřihne BlackBerry a WP8

Komunikační nástroj WhatsApp používá celosvětově více než miliarda lidí, a to především díky tomu, že je možné jej provozovat prakticky na jakékoliv platformě. Koncem loňského roku provozovatel služby oznámil rušení podpory pro starší systémy, jejichž tržní podíl se začíná blížit nule, avšak zatím se k odpojení pomalu umírajících platforem neodhodlal. Nyní však znovu aktualizoval stránky podpory a uvedl přesné termíny.

Jako první o WhatsApp přijdou uživatelé systému Symbian S60, a to už na konci tohoto měsíce. Do konce letošního roku si službu budou moci užívat majitelé telefonů se systémem BlackBerry OS, BlackBerry 10 a Windows Phone 8.0; poslední jmenovaný systém jde nicméně na většině telefonů aktualizovat na Windows Phone 8.1, kde by měla být podpora aplikace zachována. Předpokládáme, že v horizontu několika měsíců vyjde pro mobilní Windows zcela nová verze aplikace, neboť s podzimním Creators Updatem tato platforma ukončí podporu pro Silverlight aplikace.Nepřehlédněte

Windows 10: podzimní Creators update bude velký, Insideři dostávají nálož novinek

V prosinci 2018 skončí podpora pro platformu Nokia S40, v únoru 2020 pak o WhatsApp přijde Android ve verzi 2.3.7 a starší. WhatsApp také upozorňuje, že v aplikacích pro výše uvedené platformy již nevycházejí žádné updaty, tudíž nebudou dostávat žádné nové funkce, naopak může být funkčnost některých prvků omezena.

WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
WhatsApp
Cena: unknown
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.