Domů » Bleskovky » WhatsApp dostane skupinové videohovory a samolepky, přichází však o svého ředitele

WhatsApp dostane skupinové videohovory a samolepky, přichází však o svého ředitele

Na vývojářské konferenci F8 nebyla věnována pozornost pouze Facebooku, ale i například WhatsAppu. Ten se má v letošním roce dočkat skupinových videohovorů, což bude jisté vítaná funkce. Facebook se pochlubil, že WhatsApp za dobu své existence zprostředkoval 2 miliardy minut klasických videohovorů. Další novinkou má být příchod samolepek.

WhatsApp opouští zakladatel

Kromě novinek v aplikaci dojde ve WhatsAppu k přetřesu na vedoucích funkcích, společnost totiž opustí zakladatel a současný ředitel Jan Koum. Ten si chce údajně vzít čas na odpočinek, deník Washington Post ale tvrdí, že za jeho odchod mohou rozdílné názory s vedením Facebooku, který WhatsApp vlastní. Jablkem sváru mají být údajně skandály Facebooku z posledních týdnů.

50 milionů účtů Facebooku bylo zneužito. Zuckerberg se omluvil a slíbil nápravu

Druhý spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton opustil společnost už loni, před nedávnem na sebe upozornil například tweetem s hashtagem #deletefacebook, který byl reakcí na poslední problémy Facebooku v oblasti nakládání dat s uživatelskými daty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Koum odešel kvůli tomu, že Zuckerberg chce zasahovat do šifrování přenosu. Takže už to nebude tak bezpečná platforma.

    • Mas k tomu nejake blizsie info o co sa jedna ?

    • What’s app přestala být bezpečná platforma v momentě, kdy došlo k akvizici Facebookem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).