Domů » Bleskovky » WhatsApp dostane skupinové videohovory a samolepky, přichází však o svého ředitele

WhatsApp dostane skupinové videohovory a samolepky, přichází však o svého ředitele

Na vývojářské konferenci F8 nebyla věnována pozornost pouze Facebooku, ale i například WhatsAppu. Ten se má v letošním roce dočkat skupinových videohovorů, což bude jisté vítaná funkce. Facebook se pochlubil, že WhatsApp za dobu své existence zprostředkoval 2 miliardy minut klasických videohovorů. Další novinkou má být příchod samolepek.

WhatsApp opouští zakladatel

Kromě novinek v aplikaci dojde ve WhatsAppu k přetřesu na vedoucích funkcích, společnost totiž opustí zakladatel a současný ředitel Jan Koum. Ten si chce údajně vzít čas na odpočinek, deník Washington Post ale tvrdí, že za jeho odchod mohou rozdílné názory s vedením Facebooku, který WhatsApp vlastní. Jablkem sváru mají být údajně skandály Facebooku z posledních týdnů.

50 milionů účtů Facebooku bylo zneužito. Zuckerberg se omluvil a slíbil nápravu

Druhý spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton opustil společnost už loni, před nedávnem na sebe upozornil například tweetem s hashtagem #deletefacebook, který byl reakcí na poslední problémy Facebooku v oblasti nakládání dat s uživatelskými daty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tazz1
Uživatel
Tazz1
Offline

Koum odešel kvůli tomu, že Zuckerberg chce zasahovat do šifrování přenosu. Takže už to nebude tak bezpečná platforma.

imperator
Uživatel
imperator
Offline

Mas k tomu nejake blizsie info o co sa jedna ?

Skylark
Anonym
Skylark
Offline

What’s app přestala být bezpečná platforma v momentě, kdy došlo k akvizici Facebookem.