Sledujte nás na YouTube

WhatsApp dostane skupinové videohovory a samolepky, přichází však o svého ředitele

Na vývojářské konferenci F8 nebyla věnována pozornost pouze Facebooku, ale i například WhatsAppu. Ten se má v letošním roce dočkat skupinových videohovorů, což bude jisté vítaná funkce. Facebook se pochlubil, že WhatsApp za dobu své existence zprostředkoval 2 miliardy minut klasických videohovorů. Další novinkou má být příchod samolepek.

WhatsApp opouští zakladatel

Kromě novinek v aplikaci dojde ve WhatsAppu k přetřesu na vedoucích funkcích, společnost totiž opustí zakladatel a současný ředitel Jan Koum. Ten si chce údajně vzít čas na odpočinek, deník Washington Post ale tvrdí, že za jeho odchod mohou rozdílné názory s vedením Facebooku, který WhatsApp vlastní. Jablkem sváru mají být údajně skandály Facebooku z posledních týdnů.

Druhý spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton opustil společnost už loni, před nedávnem na sebe upozornil například tweetem s hashtagem #deletefacebook, který byl reakcí na poslední problémy Facebooku v oblasti nakládání dat s uživatelskými daty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Tazz1 (neregistrovaný)

    Koum odešel kvůli tomu, že Zuckerberg chce zasahovat do šifrování přenosu. Takže už to nebude tak bezpečná platforma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *