Domů » Bleskovky » Všechny tři iPhony představené v roce 2020 mají podporovat 5G sítě

Všechny tři iPhony představené v roce 2020 mají podporovat 5G sítě

Zatímco spekulace ohledně letošních iPhonů vesele kolují po internetu, přední analytik Ming-Chi Kuo nelení a už spekuluje, jak bude vypadat představení iPhonů v roce 2020. Nejzásadnější změnu lze přitom poměrně snadno odvodit od nedávné akvizice Applu, kde koupil modemovou divizi Intelu. Kuo tak logicky předpokládá, že už v příštím roce nabídnou iPhony rychlá mobilní data skrze sítě 5G.

iphone 11 6
Takto mají vypadat letošní iPhony – příští rok se ale mají změnit

Apple jde s dobou: podporu 5G plánuje na příští rok

Sítě 5. generace ale nejsou jedinou informací, kterou Kuo přinesl. Kromě toho se očekává také výrazná proměna designu plánovaných telefonů. Ty by měly být tři: 6,7″, 5,4″ a 6,1″. Podle Kua implementace 5G značně zrychlila právě s akvizicí modemů od Intelu, což byla nutnost, vzhledem k tomu, že konkurenční zařízení s Androidem budou nabízet 5G v telefonech s cenovkou okolo 350 dolarů (cca 8 000 korun). Známý leaker a grafik Ben Geskin už na svém twitteru zveřejnil návrhy, jak by mohl iPhone v roce 2020 vypadat.

Nepřehlédněte: Oddaných Apple fanoušků ubývá, jejich počet je na historickém minimu

Kuo věří, že iPhony budou podporovat pásma mmWave a sub-6GHz, které mu umožní pracovat v rámci aktuální sítě ve Spojených státech. Zároveň ale nevylučuje vydání modelu pro čínský trh pouze se spektrem sub-6GHz, které je na produkci levnější. Poslední spekulace se týká displejů zařízení – všechny modely by měly disponovat OLED panely, takže by se neměla opakovat situace s loňským iPhone Xr, které nabídlo „pouze“ LCD.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments