Domů » Bleskovky » Obchod uzavřen: Apple kupuje modemovou divizi Intelu

Obchod uzavřen: Apple kupuje modemovou divizi Intelu

Dlouze spekulovaný obchod se stal skutečností. Společnost Apple v noci na dnešek vydala tiskovou zprávu, ve které potvrzuje nákup majoritní části modemové divize firmy Intel. Za 1 miliardu dolarů (asi 22,9 miliard korun) Apple získá 2 200 nových zaměstnanců, vybavení, duševní vlastnictví včetně 17 000 patentů a také pronájem několik budov.

intel

Qualcomm v příštích letech přijde o velkého zákazníka

Jedná se o poměrně logický krok, který by měl pomoci oběma společnostem. Intel měl pro Apple vyrábět 5G modemy pro iPhony a další zařízení, avšak nedokázal držet v této oblasti krok s konkurencí.

Apple si tak musel narychlo najít jiného dodavatele a Intel začal přemýšlet, co se svým neúspěšným modemovým byznysem udělá. Akvizice umožní Applu zapojit do vývoje mobilních modemů své síly a osamostatnit se; v současné době totiž firma z Cupertina odebírá modemy od Qualcommu, se kterým donedávna vedla obrovské soudní války.

intel 5G

Součástí dohody mezi oběma firmami je i klauzule, že Intel smí modemy vyrábět nadále, pouze však pro počítače, zařízení internetu věcí a autonomní automobily. Akvizici musí nejprve schválit regulační orgány, očekává se, že by vše mohlo proběhnout do konce letošního roku. Přestože vývoj prvního jablečného modemu ještě nějaký čas zabere, měl by Qualcomm pomalu počítat s blížícím se odchodem velkého zákazníka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments