Domů » Bleskovky » Qualcomm a Apple urovnali vzájemné spory. Jak na to doplatí Intel?

Qualcomm a Apple urovnali vzájemné spory. Jak na to doplatí Intel?

Soudní spor mezi společnostmi Qualcomm a Apple se zdál být nekonečný, nyní však dospěl ke svému konci. Vyplývá to ze zveřejněné tiskové zprávy. Qualcomm poprvé obvinil Apple z porušení patentu v roce 2017. Výrobce čipsetů si stěžoval především na to, že gigant z Cupertina využívá jeho patentovanou technologii bez řádné finanční kompenzace. Obě společnosti vzápětí začali jedna na druhou vrhat různé žaloby, což loni v květnu vyústilo v zahájení soudního procesu.

Qualcomm po zveřejnění zprávy o konci soudního sporu zaznamenal vzestup hodnoty akcií o celých 20 %. Tržní strop společnosti tak v současné době činí 85 miliard amerických dolarů. Apple se naopak musí vyrovnat s mírným poklesem, konkrétně o jedno procento.

Na konec soudního sporu doplatí Intel

Mimosoudní dohoda mezi Qualcommem a Applem ovlivnila také společnost Intel. Ta v souvislosti s ukončením soudního sporu vydala prohlášení, že hodlá opustit trh s 5G technologiemi do mobilních telefonů. V době aktivního soudního řízení totiž Intel dodával Applu své čipy, ačkoliv byly v porovnání s těmi od Qualcommu méně kvalitní. Výrobce z Cupertina však bude nově svá zařízení osazovat modemy právě od výrobce, proti kterému ještě nedávno bojoval.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Redakce: Intel neopouští trh s 5G, ale opouští trh s mobily.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).